+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi


Pin It

2018 Arkitera Seyahat Bursu Finalistleri Belli Oldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den itibaren Geberit sponsorluğunda düzenlenen Türkiye'nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu olan Arkitera Seyahat Bursu’nun finalistleri belli oldu.

2016'nın En Çok İlgi Gören Söyleşileri

2016'da yayınladığımız söyleşiler arasından en çok ilgi gören beşini seçtik.

RAF Ürün Dergisi'nin Temmuz Sayısında Neler Var?

Türkiye'nin Ürün Dergisi RAF'ın 63. sayısı olan Temmuz sayısı, ilk kez yayınlanan ürün tanıtımları ve proje sayfasıyla dikkat çekiyor.

Tasarım Bilkent 16' : İstanbul'dakilerden Daha İyi

Ankara'nın tek ve en büyük tasarım ve mimarlık etkinliği olan Tasarım Bilkent'in altıncısı 9 Nisan'da Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Topluluğu tarafından 250 kişinin katılımıyla Türkçe ve İngilizce olmak üzere, iki dilde gerçekleştirildi.

GL!C Buluşmaları'nın İlki Yapıldı

Grohe Türkiye ve Arkitera iş birliğiyle yapılan GL!C Buluşmaları’nın ilki 29 Mart Salı günü "Su" teması altında yapıldı.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye'nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari'de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul'dan sonra ilk kez İzmir'de düzenleniyor.

Mimari Deneyim ve Felsefe Üzerine Söyleşi 4: Gökhan Avcıoğlu ve Dârâ Kırmızıtoprak

Söyleşi, 7 Kasım 2012 günü saat 13:00 - 16:00 arası YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum Alt Sergi Salonu'nda gerçekleşiyor.

Kesişen Yollar: Türkiye ve Dünyada Mimarlık Alanında Hesaplamalı Tasarım

Etkinlik, 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 14:00 – 18:30 arası SALT Galata'da yapılıyor.

Arkitera Seyahat Bursu 2018

Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması “Ortaklık” olarak belirlenen Seyahat Bursu 2018 için son başvuru tarihi 16 Nisan 2018.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2011

Arkitera Mimarlık Merkezi, 24 Ocak 2011 tarihinde ilan edilen "Genç Mimar Ödülü"ne son başvuru tarihi 10 Ekim 2011'e kadar uzatıldı.

“Ofiste Bir Şantiye Ortamı Yaşansın, Hissedilsin İstiyorum”

GAD Vakfı'ndan Gülden Canol, eskiden otopark olan Park 19 apartmanının bir bölümünü dönüştürerek yerleştikleri yeni GAD ofisinin hikayesine dair, Gökhan Avcıoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

GAD'ın 4 Projesi "Change: Architecture and Engineering in the Middle East, 2000-Present" Sergisinde

GAD New York, 22 Şubat-23 Haziran 2012 tarihleri arasında New York Center for Architecture'da açılacak olan "Change: Architecture and Engineering in the Middle East, 2000-Present" sergisinde hem katılımcı hem de destekleyen olarak yer alıyor.

Mimarlığı kesinlikle kendim için yapıyorum

Mimar Gökhan Avcıoğlu ile mimarlık, imar yönetmelikleri, tasarım, şehircilik gibi birçok farklı konuda konuştuk. Türkiye ve Amerika'daki çalışmalarından bahsettik.

Gökhan Avcıoğlu

1994 yılında İstanbul'da Global Architectural Development GAD (Global Mimari Gelişim) firmasını, 2014 yılında da mimarlık ve yerleşme kültürü üzerine araştırma ve paylaşımlar yapmak üzere GAD Vakfı'nı kurdu.

1983 yılında KSÜ’de Mimarlık eğitimini tamamlayan Gökhan Avcıoğlu'nun kurduğu bu iki farklı kurum, inşa etme teknikleri ve geliştirilmesi bir yana mimarlık mirası, mimari mekan, bugünün ihtiyaçları ve gelecek hatta başka gezegenlerde de yasam üzerine düşünceler geliştiriyor ve bunları çeşitli mecralarda düzenli olarak paylaşıyor.

GAD ofis ile farklı işlevlerde ve değişik aşamalarda 25 yılda 250’nin üzerinde proje oluşturdu ve bunlardan önemli bir kısmının inşasını gerçekleştirdi. Yaptığı projeler arasında ofis binaları, kamu ve ticari alanlar, İstanbul, Bodrum, Maldivler, Dubai, Beyrut, Riyad, Erbil, Kiev, New Jersey, Washington DC, Virginia, Philadelphia, Connecticut, ve Libya'da master planning projeleri bulunmaktadır. GA, Manhattan, NY, İstanbul ve Washington DC’de restoran ve çeşitli mağazalar da tasarladı. Son projeleri arasında, Nikki Beach Resort&Spa Bodrum, TRUMP CADDE, AHK KNDU Villas, Swiss Hotel Resort Bodrum Beach, Wepublic bulunmaktadır. Ayrıca aralarında Esma Sultan, Borusan Müzik Evi, ONE&ORTAKÖY, GDKP, MRTR İstanbul gibi ödüllü tasarımlar yer almaktadır. Ayrıca İstanbul Shell Genel Müdürlük Binası, Esma Sultan, Kuum Hotel, Beşiktaş Balık Pazarı gibi birçok karma kullanımlı, konut ve ticari projeye imza atmıştır. Devam eden projeler arasında Antalya AHK KUNDU, Divan Kuruçeşme ve Bodrum Vita Park gibi projeler bulunmaktadır. Aynı zamanda, Washington'da loft, otel ve özel konutlar; Bodrum, Kazan, Rusya ve Libya'da halka açık bir park projeleri ve çok katlı karma kullanım yapıları bulunmaktadır.   

Gökhan Avcıoğlu ve GAD projeleri Rotterdam Mimarlık Müzesi, Miami Bienal, Philadelphia Minima Sanat galerisi, Galerist ve Londra Kraliyet Sanat Akademisi’nde sergilenmiştir. Ayrıca 2008 yılı Nisan ayında, Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan ürünler Milan Block Sergisi’nde gösterilmiştir. 2010 yılında ise GAD çalışmaları Los Angeles’da, 2012 yılında ise Newyork The Center for Architecture da “CHANGE: Architecture and Engineering in the Middle East” sergisinde yer almıştır. Ayrıca 2011-2012 Prag mimarlık haftası kapsamında projeleri sergilenmiş. 2012 senesinden beri One&Ortaköy projesi, The Chicago Athneaum müzesinde sergilenmektedir.

Gökhan Avcıoğlu, Wallpaper, Surface, City Magazine, NY Times, Transforming Cities urban interventions in public cities, Braun Malls and Department stores, Archtekturfuehrer Istanbul, Gestalten Lets go out, Designer books, World Houses Now, Urban Houses and Cafes, Restaurants and Bars, Atlas of Contemporary Architecture, Modern Interiors Cool Restaurants in Istanbul, Monocle, Architectural Digest, Architectural Record, AIT, Domus, New York Post dahil olmak üzere farklı yayınlarda ve BBC ve Channel 4 televizyon programlarında yer almıştır.

2001 yılında, Paris'te Ecole Speciale d'Architecture, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde stüdyolarında ders vermiştir

Gökhan Avcıoğlu’nun İstanbul, New York, Dubai ve Bodrum'da da ofisleri bulunmaktadır.