+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Yapı ve Mimarlık Dünyasının Merakla Beklediği Ödüller Sahiplerini Buldu!

Yapı ve mimarlık dünyasının merakla beklediği Arkitera Ödülleri, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 27 Kasım 2012 akşamı Sakıp Sabancı Müzesi The SEED Oditoryumu''''nda Filli Boya ve Knauf sponsorluğunda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

"Mimarlardan Meslektaşları Kadir Topbaş''''a Açık Mektup"

Yaklaşık 40 mimar, meslektaşları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''''a yönelik bir açık mektup kaleme aldılar. Bu mektup, 18 Mart Pazar günü Radikal ve Cumhuriyet''''te yayınlandı. İlan çıktığı gün sosyal medyada yüzlerce kez paylaşıldı.

Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından...

Türkiye''''de ilk kez Antalya''''da düzenlenen "Uluslararası Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler" forumu, 21-22 Aralık 2011 tarihlerinde Maltepe Üniversitesi''''nde gerçekleştirildi.

Genç Mimarlar Bienale Heyecan Katıyor!

IABA Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin ikinci gününe genç mimarların işleri damgasını vurdu.

Bostan Yeşil iken Pazarlığa Oturulmaz

Kuzguncuk''''a yolu düşmemiş olan var mıdır, ya da duymamış olan?

Europe 40 Under 40 Sergisi

Avrupa''''nın 40 yaş altındaki en iyi 40 mimar ve tasarımcılarının ödül aldığı yarışmada, 2016 yılında ödül alan katılımcıların işleri 24-28 Şubat tarihleri arasında sergilenecek.

1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali''''nin Ardından Değerlendirmeler ve Mimarlık Forumu II" 21-22 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

bi''''sürü Workshop: "Zamanın Çivisi Çıktı"

bi''''sürü 12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''''nde "Zamanın Çivisi Çıktı" başlıklı workshop düzenliyor.

Mimarlık Eğitimi ve Pratiği Paneli

Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümü''''nün 30.Yıl''''ı kapsamında gerçekleştireceği panelde, "Mimarlık Eğitimi ve Pratiği" tartışılacak.

Açık Atölye: Studio-X Istanbul

22-29 Ağustos tarihleri arasında, Mert Eyiler koordinasyonunda, Studio-X Istanbul’da düzenlenecek bir dizi açık atölyeye Alper Derinboğaz, Salih Küçüktuna, Serkan Taycan gibi de isimler katılacak.

Kazanmaya Oynamıyorsanız, Sözünüzü Daha Özgür Söyleyebiliyorsunuz

Geçtiğimiz haftalarda Mert Eyiler, Hayriye Sözen, Özden Demir, Audrey Aydın ve Erman Soyman ile biraraya geldik.

Ödül Sonrası Nelerin Değişeceği Önemli!

2012 Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nü alan Elvan Çalışkan, Emin Balkış ve Mert Eyiler ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

"Bu Binada Güzel Olmayan Bir Ruh Yaşayamaz"

Kapısı her zaman açık bir bina düşünün...

Mert Eyiler

Antalya'da doğdu. Mimarlık egitimine 1991-1993 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde basladı.

1995’te stanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. 1997’de Mimar Sinan Üniversitesi Yapı Bilgisi kürsüsünden Yüksek Lisans derecesini aldı. 2000’de Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Ortamında Mimarlık doktora programını sürdüremedi. 2004'te, Yasam Çevresi ve Proje Fikir Sunumu dallarında Ulusal Mimarlık Ödülleri’ne aday gösterildi. 1996-2004 yılları arasında Nevzat Sayın ile çalıştı. NSMH için üretti.

2007’de X. İstanbul Bienali için, StüdyoKahem -Masum bir Eylem projesi için- ile Bugünün Ütopyası, Geçmisin Gerçegi çalısmasını üretti. 2009’da İstanbul Mimarlar Odası Kent Düşleri Atölyesi kapsamında Tepebaşı için LUSID çalısmasına katıldı. 2010 yılında “Architectural Design” dergisinde “Transforming Turkey: Eight Emerging Practices” adlı makalede, Türkiye coğrafyasında öne çıkan ilk sekiz ekip arasında gösterildi.
2012 yılında Arkitera Genç Mimar Ödülüne layık görüldü. 

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde proje stüdyolarına eşlik etti.

2007’den bu yana MeMA/ve/merteyiler Atölyesi’nde mimarlık, sehir ve tasarım pratigi çalısmalarını sürdürmektedir.