+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki Pekin'in Oldu

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında Seçici Kurul değerlendirmesi sonucu; Mimar Sinan Büyük Ödülü'ne, Mimarlığa Katkı Ödülü'ne ve Anma Programı'na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adayları belirlendi.

"AKM'yi Yeniden Oluşturmak"

AKM'nin, yeni yüzyılın mevcut imkan ve gereksinimleri çerçevesinde, şehrin kolektif belleğine ve binanın orijinal biçimine saygı duyarak yeniden üretilmesine dair sergi, Murat Tabanlıoğlu'nun küratörlüğünde 16 Mart'ta Architektur Galerie Berlin'de açıldı.

ARCHlab Söyleşi Serisi Arasında Türkler'in Bulunduğu Dünyaca Ünlü Mimarları Ağırlıyor

ARCHlab, BauNetz.de, Deutsche Architekturmuseum (DAM), Goethe Institut ve Prounen Film'in iş birliğinde yayınlanan bir söyleşi serisi.

“İçimize Sinmeyen Bir İşi Asla Yapmayız”

Murat Tabanlıoğlu, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptığı söyleşide Viyana’da geçirdiği öğrencilik yıllarından AKM’nin yeni projesine kadar geçen süreci ve deneyimlerini anlatıyor.

2017'nin Dikkat Çeken Haberleri

2017'de Arkitera.com'da en çok hangi haberleri okuduk?

İMP Toplantıları: Galataport ve Haydarpaşa

İMP Toplantıları'nın dördüncüsünün başlığı "Galataport ve Haydarpaşa".

"Modern Mimarlık Mirası ve Koruma Sorunları" Sempozyumu

"Modern Mimarlık Mirası ve Koruma Sorunları" Sempozyumu 6-7 Ekim 2011 tarihlerinde İTÜ Taşkışla'da gerçekleşecek.

Tasarım Bilkent 2012

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan ve TMT (Tasarım ve Mimarlık Topluluğu) tarafından düzenlen üniversitenin en geniş çaplı sanat etkinliği Tasarım Bilkent 2012, 12- 16 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor.

İstanbul'un Merkezleri: Taksim/Sülemaniye Panel ve Sergi Açılışı

Sergi, 25 Mayıs'a kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E-3 Galerisi'nde ziyarete açık olacak.

Live Design Live

MUDO Concept'in genç tasarımcıları ve yenilikçi tasarımları desteklemek amacıyla düzenlediği, tasarımcıların, lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açık uluslararası "Live Design Live" yarışmasına son başvuru tarihi: 7 Mayıs 2018.

İzmir Tasarım Koridorları Ulusal Fikir Yarışması

Tasarım araştırmaları, tasarım uygulama araçları, tasarım yapıları, tasarım etkinlikleri, tasarım ödülleri, tasarım projeleri ve tasarım yayınları konularında çalışmalar yapan İzmir Akdeniz Akademisi, Tasarım Koridorları Ulusal Fikir Yarışması açıyor.

İzmir Kalkınma Ajansı Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 02 Aralık 2013.

Kurbağalıdere Vadisi Fikir Projesi Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 29 Ağustos 2013, posta ile gönderilen projelerin kabulü için son gün 2 Eylül 2013.

Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimari Proje Yarışması

Çanakkale'nin Tevfikiye Köyü'nde yapılacak Troya Müzesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nce serbest katılımlı, tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışması ilan edilmiştir.

"Hakikatin Küçük Ölçekli Bir Oluşumu"

Atölye K maket atölyesinin kurucusu, Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin, Emre Arolat, Nevzat Sayın gibi ülkenin önde gelen mimarları ile çalışan Murat Küçük ile mimari maket yapma pratikleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

"Türkiye Mimarlığının Tanıtımı Yerine Türkiye Mimarlığı için Anlamlı Noktaları Okumaya Çalıştık"

14. Venedik Mimarlık Bienali'nde ilk kez yer alacak olan Türkiye Pavyonu'nda işleri sergilenen biri olan Alper Derinboğaz ile Venedik Mimarlık Bienali ve geçici olma durumu üzerine konuştuk.

"AKM Bina Olarak Yapılacak ancak Çok İyi de İşletilmesi Lazım"

Modernin İcrası: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ, 1946-1977 Sergisi hakkında Vasıf Kortun ve Murat Tabanlıoğlu ile görüştük.

Dışişleri Bakanlığı, Türk Mimarlara Yeni Konsolosluk ve Elçilik Binaları Yaptırıyor

7-8 Ekim 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek ARKIMEET 2013'te açılış konuşmacısı olarak yer alacak olan Naci Koru ile elçilik binaları üzerine 2011 yılında yaptığımız söyleşimizi okumuş muydunuz?