+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

2018''''de En Çok Okunan Arkitera Söyleşileri

2018''''de meslek alanından kişilerle yaptığımız söyleşiler arasından en çok okunan 5 tanesine tekrar göz atıyoruz.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bornova''''da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan ve 100 adet projenin teslim edildiği mimari proje yarışması sonuçlandı.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017''''yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar''''dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Yetmez Ama Evet" Kültürü Hepimizin İçine Yerleşmiş

Katıldıkları son beş yarışmanın üç tanesinde birincilik, bir tanesinde de ikincilik kazanan genç ekip Kolektif Mimarlar ile, son dönemde açılan yarışmalar üzerine konuştuk.

Oya Eskin Güvendi

1985 yılında İzmit'te doğdu.

İlk ve orta öğretimini burada tamamladıktan sonra 2003 yılında girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. 2007-2010 yılları arasında Arte Mimarlık, 2010-2012 yılları arasında Emre Arolat Mimarlık bünyesinde proje sorumlusu olarak çalıştı. 2012-2014 yıllarında Kolektif Mimarlar Ltd. bünyesinde katılmış olduğu mimari proje yarışmalarında çeşitli ödüller kazandı. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde yarı zamanlı atölye yürütücüsü olarak yer aldı. 2014'te Ayça Yontarım ile birlikte Atölye1artıbir’i kurdu. Kazandığı birincilik ödülü neticesinde Anamur Atatepe Sosyal Merkezi uygulama projelerini gerçekleştirdi. 2016 yılından itibaren ortaklarından olduğu Kolektif Mimarlar Ltd. bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.