+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Yaşam Vadisi’nde Uygulanabilir ve Gerçekçi Sistem Önerileri

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi Uluslararası Fikir Projesi Yarışması kolokyumunda yarışmacılar ve jüri projeleri tartıştı.

Beylikdüzü Belediyesi Yaşam Vadisi Uluslararası Fikir Projesi Yarışması''''nın İlk Aşaması Sonuçlandı

Beylikdüzü Yaşam Vadisi''''nin geliştirilmesi için sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler arayan iki aşamalı, uluslararası yarışmanın birinci aşaması sonuçlandı.

Aboutblank''''ten Sahne Dekoru Tasarımı

Genç mimarlık ofislerinden Aboutblank''''in kurucularından Gökhan Kodalak, Versus Tiyatro''''nun Woyzeck oyunu için sahne tasarımı hazırladı.

Fil Kafesi Uluslararası Çalıştayı''''nda Saraçoğlu Mahallesi''''nin Geleceği Tartışıldı

Fil Kafesi Uluslararası Çalıştayı, 11- 13 Aralık 2014 tarihlerinde TSMD Mimarlık Merkezi''''nde düzenlendi.

Yenikapı Projesi''''nin Final Değerlendirme Raporu Yayınlandı

“Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeopark Alanı Uluslararası Mimari Avan Projesi" Davetli Hizmet Alımı''''nın final değerlendirme raporu yayınladı.

KonTAK Genç Mimarlar Serisi 8

Genç Tasarımcıların fikirlerini ve projelerini dinliyoruz.

AGÜ Mimarlık Buluşmaları: ABOUTBLANK Projeleri

AGÜ Mimarlık Buluşmaları''''nın 11 Mart salı günü konuğu ABOUTBLANK ekibinden mimar Hasan Sıtkı Gümüşsoy olacak.

"Bütün Projelerimiz Kentsellikle, Toplumsallıkla Mücadele Üzerine Kuruluyor"

Genç ve dinamik mimarlık ofisi Aboutblank ekibiyle kolektif üretim süreçleri ve Yenikapı Projesi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Aboutblank

Ofisin esnek çatısı 2005 yılında Ozan Özdilek, Hasan Sıtkı Gümüssoy, Erhan Vural and Gökhan Kodalak tarafından kolektif bir ortaklık olarak kuruldu, 2011 yılında Nişantaşı'na taşınarak resmi mimarlık ofisi statüsüne kavuştu.

ABOUTBLANK interdisipliner işleyişe sahip ödüllü bir mimarlık ve kentsel tasarım ofisidir. Mimarlık ve kentsel tasarım ölçeğinden sergi ve atölye tasarımı ölçeğine dek geniş bir skalada üretim yapan ABOUTBLANK, ulusal ve uluslararası arenalarda yirminin üzerinde ödüllü proje tasarladı. Bu süreçte, kolektif üretime kendi iç organizasyonunda verdiği önemin dışavurumu olarak, MVRDV, AECOM, KCAP, 3PLUS1 ve Martha Schwartz Partners gibi prestijli uluslararası ofislerle proje ortaklığı yürüttü. Ofisin projeleri ve ofisin kurucu ortaklarının makaleleri Footprint, Architektur Aktuell, A10 ve Arredamento Mimarlık gibi saygın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlandı. Ofisin kurucu ortakları Cornell Üniversitesi, New York Institute of Technology, Skopje Architecture Week, Tirana Epoka Üniversitesi, Antalya Mimarlık Bienali, SALT, TAK, İTÜ, ODTÜ, YTÜ, KOÜ, AGÜ, Bilgi Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi gibi saygın ulusal ve uluslararası platformlarda seminerler verdi, sergiler tasarladı, atölye yürütücülükleri ve jüri üyelikleri yaptı. ABOUTBLANK'in tasarıma genel yaklaşımı derinlikli kültürel ve sosyopolitik analizler yardımıyla rasyonel ve analitik kurguları devingen ve kreatif sistem manipülasyonlarıyla melezleyerek yeni olasılıklar üretmek üzerine kuruludur.


Harita