+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

The Circle, "Kalp Olmak Ne Ola?" Sergisi ile Açıldı

Mimari, tasarım ve sanat odaklı bir platform olarak kurulan The Circle, Slovenyalı sanatçı Joni Zakonjšek''''in İstanbul''''daki ilk solo sergisi "Kalp Olmak Ne Ola?" ile 14 Eylül Cuma akşamı kapılarını araladı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

Avrasya Tüneli Müzesi Açılıyor

Bugün açılan tüp geçit projesi Avrasya Tüneli’nin hikayesine ve inşaat sürecine odaklanan Avrasya Tüneli Müzesi bugün ziyarete açılıyor.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2014''''e Giren Projeler Belli Oldu

6 Mart''''ta Aydan Balamir, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Ömer Kanıpak ve Aydan Volkan''''dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen 141 proje arasından 48 tanesi 2014 yıllığına girmeye hak kazandı.

Avcı Architects, Gensler ile Stratejik Ortaklık Yapıyor

Avcı Architects, çalışan insanların fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt veren, çağdaş normlarda ofis fit-out projelerinde Gensler ile stratejik ortaklık yapıyor.

Ekolojik Mimarlık Söyleşileri-02

Tasarım Atölyesi Kadıköy''''ün düzenlediği "Ekolojik Mimarlık Söyleşileri" etkinliğinin ikincisi 16 Temmuz 2017 Pazar günü 10:00-19:00 arasında TAK''''ta yapılacak.

Havza: Bir Su Hikayesi

1 Kasım Perşembe günü saat 19:30''''da The Circle''''da açılacak olan "Havza: Bir Su Hikayesi" sergisi, 2 Kasım 2018 günü saat 16:30''''da İTÜ Taşkışla Kampüsü''''nde düzenlenecek olan sempozyumla desteklenecek.

"Başarılı Bir Tasarımcı Olmak İstiyorsan Bir Şeye İnanman Lazım"

Tuna ile Ofis Sohbetleri''''nin ilk döneminin son konuğu Avcı Architects''''in kurucusu Selçuk Avcı.

"Farklı Kültürlerle İletişim Kurmak Cazip Geliyor"

Bu ay İş Üstünde''''de Avcı Architects''''in kurucularından Selçuk Avcı ile Afrika''''da tasarladıkları kongre merkezi projesini konuştuk.

"Sürdürülebilirlik Anlayışı Kalem Daha Kağıda Değmeden Ortaya Konmalı"

Avcı Architects ve danışmanlık firması Urbanista''''nın kurucusu Selçuk Avcı ile, sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımı, Türkiye''''de yeşertmeye çalıştığı entegre tasarım ve bunun için yapılması gerekenleri konuştuk.

AVCI Architects

AVCI Architects mimarlık ofisi Selçuk Avcı ve Sanja Jurca Avcı, Avcı Architects’i 1989 yılında Londra’da kurdu.

Ofis ilk yılında, sürdürülebilirlikteki deneyimlerini zirveye ulaştıran ve kurumun bundan sonrası için yönünü belirleyen ve yılda iki kez düzenlenen Avrupa Birliği Enerji Tasarruflu Yapılar Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı. Avcı Architects, birçok sektörde uzmanlaşmasıyla birlikte, sürdürülebilirlik, üst ölçekli planlardan tek bir ürünün tasarımına kadar farklı ölçeklerin etik altlığını oluşturmaktadır.

Avcı Architects, İngiltere’nin yanı sıra İtalya, Macaristan, Suudi Arabistan, Gana, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Türkiye  ve yakın zamanda da Congo’da projeler tasarladı. Şu andaki aktif olan projeleri ticari ve kurumsal ofisler, perakende merkezleri, özel konut imarları, sergiler ve müzeler de dâhil olmak üzere eğitim ve kültür binalarını içermektedir.

Avcı Architects’in Londra, İstanbul ve Ljubljana’da stüdyoları bulunmaktadır.


Harita