+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

ARKIV''''de 2018

Arkiv.com.tr''''de geçtiğimiz sene boyunca yayınlanan projeler, mimarlar ve ofisler ile ARKIV''''de 2018''''i değerlendirdik.

"Hep Yıkılacak Binalar Yapıyoruz"

Boran Ekinci, Celal Abdi Güzer ile "Kalebodurla Mimarlar Konuşuyor" dizisi kapsamında yaptığı söyleşide ofis yapısından, mimari pratiğinden ve mimarlıkta güncel sorunlardan bahsetti.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

2017''''de En Çok İlgi Çeken Projeler

2017 biterken, sene boyunca Arkitera''''da yayınlanan projelerden en çok görüntülenen 5''''ini belirledik.

Biyofilik Tasarım Konferansları: Açık Alanlar

Silkar/AKDO tarafından düzenlenen "Biyofilik Tasarım Konferansları"nın yeni oturumu, 22 Mart 2018 Perşembe günü, saat 16:00’da Silkar Plaza''''da yapılacak. “Açık Alanlar” başlıklı oturumun konuşmacısı Boran Ekinci olacak.

"Bu Mimari Belki Yüz Yıl Önce de Var Olabilirdi"

Boran Ekinci ile Bodrum-Gümüşlük''''teki Kooperatif Evleri Projesi üzerine sohbet ettik.*

"Ben Konut İşini Seviyorum"

Boran Ekinci Mimarlık''''ın kurucusu Boran Ekinci''''yi ofisinde ziyaret ederek, kendisiyle bir söyleşi gerçekleştirdik.

Boran Ekinci Mimarlık

1991 yılında Ankara'da kurululan ve 1996'da İstanbul'a taşınmış olan mimarlık bürosu.

1996 yılında Ekinciler Genel Müdürlük Binası projesi için İstanbul'a taşındı. Marinalar, olimpiyat köyleri, ofis binaları, ve AR-GE binaları gibi çok farklı fonksiyonlarda binalar tasarlamış olmakla birlikte ağırlıklı olarak konut projelerine odaklanıyor. Ulusal yarışmalarda kazanılan birçok ödülün yanı sıra, Mies van der Rohe Ödülü 2005 ve Aga Khan Mimarlık Ödülü 2007 gibi uluslararası alanda da adaylıkları var.

Ofis, çalışma ortamı ve işleyişini şöyle açıklıyor:

Şu anda Boran Ekinci Mimarlık'ta sekiz mimar çalışıyor. Bizim ofisin hiyerarşik bir yapısı olmadığından çalışma sistemimiz her mimara eşit sorumluluk vermektedir. Her mimar en azından bir projeden sorumludur ve o projenin başlangıcından bitişine kadar gelişen sürecin tamamından sorumlu kabul edilir.Bu yöntem,özellikle genç mimarların kıdem düzeni olmadan hızlı bir deneyim kazanmasını sağlar. Burada kendini geliştirmeye gerçekten çok önem veriyoruz. Bazı mimarlarımız Yüksek Lisans, Doktora gibi programlarına halen devam ediyorlar.


Harita