+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

MEF Üniversitesi Alternatif Mimarlık Pratikleri Yüksek Lisans Programı Başvuruları Devam Ediyor

MEF Üniversitesi Alternatif Mimarlık Pratikleri Yüksek Lisans Programı, 2019-2020 akademik yılında dört öğrenciye %100, altı öğrenciye %50 burs imkanı sunuyor. Son başvuru tarihi 29 Temmuz 2019.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

Adana''''nın Yeni Simgeleri Kamuoyuna Duyuruldu

Adana''''nın marka değerini yükseltmek, tanınırlığını arttırmak ve kentin kalkınmasına katkıda bulunmak için ADANAGİAD''''ın düzenlediği ''''Simge Adana Projesi Yarışması''''nın sonuçları Adana Sheraton Oteli''''nde düzenlenen lansmanla kamuoyuna duyuruldu.

Yanköşe, “Yağmur Duası”nı Ağırlıyor

Kahve Dünyası''''nın 2017 yılı sonbaharında hayata geçirdiği Yanköşe, 21 Kasım 2018-29 Mart 2019 tarihleri arasında SO? Mimarlık ve Fikriyat''''ın "Yağmur Duası" adlı çalışmasını ağırlıyor.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı

"YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı" 25 Haziran''''da başlıyor.

Thinking the Edge - Water and Culture Istanbul

Thinking the Edge - Water and Culture Istanbul, 2-9 Temmuz 2013 tarihleri arasında İstanbul''''da gerçekleştirilecek uluslararası bir mimarlık etkinliği.

Building İstanbul, Then and Now

7-18 Temmuz, 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Building İstanbul, Then and Now" adlı yaz okulunda, 19. yüzyıldan başlayarak İstanbul''''u/da inşa etmek kavramı irdelenecek.

Olup Ol(a)mamanın Eşikleri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık bölümü bünyesinde bu yıl faaliyete geçen Mimarlık ve Tasarım Kulübü Kayıtsız Söyleşiler serisi kapsamında So? Mimarlık ve Fikriyat 12 Aralık 14:30''''da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bademlik Kampüsü''''nde olacak.

ISTANBUL. PASSION, JOY, FURY

İstanbul''''daki sosyo-kültürel değişimi masaya yatıracak olan sergi, 11 Aralık 2015- 1 Mayıs 2016 tarihlerinde Roma''''da MAXXI Müzesi''''nde yer alacak.

"İstanbul Depremi Sonrasında Hayatı Yeniden İnşa Etmek Mümkün mü?"

Bir seneye yayılan bir araştırma deneyi olan "Suda Umut" projesini 4. İstanbul Tasarım Bienali''''nin Dünya Okulu''''nda bu hafta sonuna kadar görebilirsiniz. Projeyi ve süreci, bir sene boyunca süren disiplinler arası dersin yaratıcılarıyla konuştuk.

İnsanın Dönüştüğü Son Nesne: Mezar Taşları

3. İstanbul Tasarım Bienali''''nde Ziyaret isimli çalışmalarını sergileyen SO? ekibinden Sevince Bayrak ve Oral Göktaş ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Her Yapının Arkasında Yatan Hikayeler Vardır

SO?''''nun kurucuları Sevince Bayrak ve Oral Göktaş''''ı ofislerinde ziyaret ettik ve bir söyleşi gerçekleştirdik.