+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Clubmed Türkiye Ofis

1967’den bu yana Türkiye’de 71 nokta ile hizmet vermekte olan tatil köyü zinciri ClubMed’in Türkiye merkez ofisi Udesign Mimarlık tarafından tasarlandı ve uygulandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İstanbul Maçka’da bulunan G-Mall içerisinde yer alan ClubMed Türkiye Merkez ofisini tasarlarken tatil köyü olarak ClubMed’lerin sportif, dinamik, eğlenceli ve doğal yapısı ön plana çıkarmaya çalıştık. Özellikle renkler, grafikler ve ahşap malzeme ile bu yapıyı desteklerken duvar, tavan ve kalan alanlarda açık renkler ve oda bölmelerinde cam malzeme kullanımı ile mekanın ferahlığını ve şeffaflığını kaybetmemesini hedefledik. ClubMed’in anti-hiyerarşik düzeninde müdür-çalışan ayrımının sadece bir ünvandan çok da fazlası olmaması bu şeffaf tasarımı destekler nitelikte oldu.

İç mekandaki açık ofis bölümünde mevcut tavan yüksekliği maksimumda kullanmak amacıyla mekanik, elektrik ve yangın sistemleri yalnızca boyanarak dışarıda bırakıldı. Açık tavan sistemi ile verilen high-tech duruş zeminde ise micro beton uygulaması ile tamamladık ve parke kullanılmış olan kafeterya ve toplantı alanından ayrılmasını sağladık.

Toplantı ve kafeterya alanlarında parke ve ahşap kullanımının artırılmasının sebebi ise bu alanlarda daha sıcak bir etki yakalayarak dinlenme – kafe bölümde ev rahatlığını yakalayıp toplantı odasında toplantıların tekdüzeliğini kırmak oldu.

Map
Details
Project Location: Beşiktaş, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Clubmed
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Grafik Tasarım: Udesign Mimarlık, Clubmed
Mechanical Project: Çağrı Mühendislik
Electrical Project: Çağrı Mühendislik
Plumbing Project: Çağrı Mühendislik
Photography: Gürkan Akay
Construction Site Manager: Aziz Şınık
Project Start Date: 2014
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2014
Total Construction Area: 460 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Umut Uzuner

Gökçen Hotaman

Aziz Şınık
Contributing Architect(s)
Ahmet Sancaktutan