+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Pirnus10 Yönetim Binası ve Ofisleri

Kayabay Mimarlık tarafından tasarlanan Pirnus10 Yönetim Binası ve Ofisleri iç mekan projesi İstanbul Esentepe’de bulunuyor.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Esentepe-Gazeteciler Sitesi, planlandığı dönemde bir konut yerleşim alanı olarak düzenlenmiş, parsel boyutları ve bina kat adetlerine de bakıldığında bu prensip görülebilmektedir.

Günümüzde değişmiş olan Zincirlikuyu ve Esentepe kentsel dinamikleri, bu bölgenin ağırlıklı olarak Ofislerin konumlandığı bir “merkez” olarak everilmesini gerektirmiş ancak parselasyon ve kat adetleri bağlamında “konut” şartları geçerli olduğundan, ofislerin tasarımında bu soru(n)a çözümler üretilmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda değerlendirildiğinde, Esentepe Projemizde işverenin ihtiyaçları gereği taşıyıcı sistem ve çekirdek düzenlemelerinde verimli ofis alanı kullanımı ve ofis olarak kullanılacak bodrum katlar için çökük bahçe ve ışık kuyusu bu yönde yapılan çözüm arayışlarıdır.

Malzeme seçimlerinde brüt beton ve açık tavan tercih edilmiştir. Ayrıca sirkülasyon alanları ve ofislerde sanat eserleri Kayabay Mimarlık ile Sn. Prof. Bünyamin Özgültekin tarafından mekanlara uygun olacak biçimde özenle seçilmiştir.

Details
Project Location: Esentepe, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Alnus Yatırım
Consultant: Ferit Akşit
Ana Yüklenici: Eral İnşaat
Structural Project: Cüneyt Eskimumcu
Mechanical Project: Detay Mühendislik
Electrical Project: Onur Elektrik
Plumbing Project: Detay Mühendislik
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2018
Building Plot Area: 410 m²
Total Construction Area: 2,000 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Özgür Kayabay