Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Allianz Türkiye HQ

Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke) tarafından tasarlanan, LEED Gold sertifikasına sahip Allianz Türkiye genel merkezi 2016 yılında inşa edildi.

SHCA, projeyi anlatıyor:

Projedeki amacımız kurumsal hedefleri destekleyen, iş stresini minimuma indiren, çalışanların ihtiyaçlarına karşılık veren ve iş birliği, etkileşim, konsantrasyon ve dinlenme imkanı sunan, açık alanları ile verimli ve efektif, sürdürebilir ofis alanları yaratmaktı.  Kullanıcılar arasında sosyal ve iletişimsel etkileşimi arttırmak amacı ile çalışma alanları açık plan ofis olarak tasarlandı.

Konsept tasarımın temelinde odak odaları, açık toplantı alanları, proje odaları ve farklı büyüklüklerdeki toplantı odalarıyla gelişmiş bir "komşuluk" sistemi yatmaktadır.

Yaratılan bu farklı mekanlar, kullanıcılara çalışma hayatının farklı gereksinimleri için seçenek sunmaktadır. 2 kat yüksekliğindeki iç bahçe farklı temalara sahip her ofis katı için mekanın odak noktasını oluşturmaktadır.

Allianz, çok farklı disiplinlerdeki birçok organizasyon, kişi ve kuruluşlar, spor faaliyetleri ve eğitim programları ile işbirliği içinde olan bir grup olduğu için her bir ofis katında bu işbirliğini yansıtacak Formula 1, golf, futbol ve benzeri temalara yer verilmiştir.

Yüksek standartta sürdürülebilir tasarım kriterlerinin kullanılması sebebiyle ofis alanları US Green Building Council tarafından LEED Gold sertifikasıyla ödüllendirilmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ataşehir, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Allianz Türkiye
Danışman: Netaş, Idisplay, Altensis
Ana Yüklenici: Sistema Teknolojik Yapı
Proje Yöneticisi: IMS, Burcu Şenparlak, Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke)
Aydınlatma Projesi: Optimum Aydınlatma, Tuba Büyüktaşkın
Grafik Tasarım: Didem Ateş
Mekanik Projesi: Anka Mühendislik İnşaat
Elektrik Projesi: Enmar Mühendislik
Akustik Projesi: Duyal Karagözoğlu
Fotoğraf: Gürkan Akay
Mimari Mesleki Kontrollük: Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke)
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 28,000 m²

Pin It
Mimar

Burcu Şenparlak

Duygu Gülaydın

Erkmen Korkmaz

Gonca Atasayan