Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Aryom Koru Projesi Satış Ofisi İç Mekan Projesi

Mimari projesi TRES Mimarlık ve iç mekanları Şema Mimarlık tarafından tasarlanan satış ofisi İzmir Gaziemir'de bulunuyor.

Şema Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Satış Ofisi projemiz, İzmir’in gelişmekte ve değer kazanmakta olan Gaziemir bölgesinde yer alıyor. Sırtını zeytin ağaçları ekili bir tepeye veren dinamik ve sert hatlı binanın içinde yenilikçi, gençlik ve özgürlük hissi veren bir alan yaratmak istedik. Bu çalışma alanına yeni bir bakış açısıyla, özgürlük hissini yaratabilmek için dikey öğeleri mümkün olan yerde alçak, saydam ve görüşü kapamayacak şekilde yarı açık depolama ve sergileme üniteleri olarak tasarladık.

Tasarımın temelinde istenen dinamizm ve gençlik hissini malzeme ve renklerde doğal ve net seçimlerle destekledik. Binanın içinde yarı geçirgen elips formunda bir çekirdek oluşturduk. Bu çekirdeğin içinde çözdüğümüz ana fonksiyonların dışında diğer ihtiyaçlar için yüzen adacıklar esprisinde yerleşimler yaparak zaman içerisinde gelişime açık bir şekilde kurguladık.

Mimari projenin alçak katlı yapısının insani ve doğaya saygılı oranlarını satış ofisinin genel iç mimari anlayışına yansıtmak için sert hatlı ve ezici çizgilerden, gösterişten kaçındık. Satış Ofisi kullanıcılarından olan müşterilerin, aile bireylerinin her biri için istekleri doğrultusunda vakit geçirebilecekleri ayrı ama kopuk olmayan alanlar yaratmayı amaçladık.

Modern malzeme seçimlerini sıcak renkli kumaşlarla döşeli yuvarlak hatlı mobilyalarla ısıtarak yatırım yapmak gibi önemli bir kararın verileceği bu Satış Ofisi’ni, kullanıcıları için keyifli bir mekana çevirmeye çalıştık.

Yatırımcının ve mimarın kurguladığı projenin, müşterilerle ilk buluşmasının yaşanacağı bu mekanın ne derece önemli olduğunu bilerek bu ilk intibaının güven ve huzur uyandırmasını amaçladık.

Harita
Künye
Proje Yeri: İzmir, Gaziemir
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Aryom İnşaat
Ana Yüklenici: Aryom İnşaat
Proje Yöneticisi: Efe Kısakürek, Saba Çömez, Merve Güler
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 592 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Elif Kınıkoğlu