Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

BC Trio Towers

BC Trio Towers, Kuzey Irak'ın Erbil şehri masterplanına göre ana arterle bağlı olan gelişim bölgesinde yer alır.

Kent planındaki yer'i itibari ile Erbil havaalanına olan ulaşımı ve buradan devam eden yeşil doku yapı parselini stratejik bir yer olarak tarifler. Yapının bulunduğu köşe parsel iki ana yolun tam da kesiştiği noktadadır ve yapıyı olabildiğince geri çekerek buraya devam eden peyzaj ve ulaşım ağı için önünde büyük bir meydan bırakır.

BC Trio Towers toplamda 50.000m2'lik inşaat alanına sahip, 22.500m2'lik ofis alanları ve satılabilir 5.000m2'lik mağaza alanları projenin programı itibari ile tariflenen büyüklüklerdir. Zemin kat ve birinci katta farklılaşan dalgalı formu ve tamamen şeffaf cephesi yapının girişindeki sürekli yaşanabilir mekan tarifi üzerinden yeniden ele alınır. Zemin katta binanın girişi içeriye doğru çekilerek insan hareketi girişe doğru yönlendirilmiş ve üst kotta tasarlanan delikli üst ızgarayla dikey şeffaflık'ın hareketi yatayda bu üst örtüyle kesilmiştir.

Projenin üçlü kule olarak tanımlanan bloklarında ise ofisler yer alır ve bu ofislere hizmet eden sosyal alanlar ise ticaret birimlerinin çatı kotunda yeşil alanlar ve havuzlarla birlikte çalışan birimler olarak kendi hareketliliğini bu teras katında sağlar. Yapıda çift cidarlı cephe sistemi hem maximum ışık ve manzaraya hakim olmak için kullanılmış hem de iç-dış mekan ilşkisini bütüncül yeniden olarak tariflemiştir.

Künye
Proje Yeri: Erbil, Irak
Proje Tipi: Ofis, Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Signature Holding
Ana Yüklenici: Signature Holding
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
Arsa Alanı: 12,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 50,000 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Salih Zeki Salalı

Başak Özgören

Resul Saraç