+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

D-Hotel Maris

Yapının orijinal tasarımı Ersen Gürsel'e ait. Midek Mimarlık yenileme sürecini şöyle anlatıyor:

Ege ve Akdeniz'in birleştiği Datça Yarımadası Hisarönü koyunda bulunan D-Hotel Maris, Doğu'nun egzotik unsurlarıyla Batı'nın modernliğini, minimalist tarzda birleştiriyor. Midek Mimarlık tarafından yürütülen yenilenme sürecinin ardından gerek iç gerekse dış tasarımıyla benzersiz bir çehre kazanan D-Hotel Maris'in kendine has özelliği, mekanlarının çeşitliliği ve her köşesindeki farklı detay kalitesi. Otelin bulunduğu doğa parçası, Midek Mimarlığa farklı iç ve dış mekanlar yaratma şansı vermiştir. Midek de bu mekanların her birini kendine has bir konseptle tasarladı.

D-Hotel'in yenileme süreci sadece görünüşü güzelleştirmek değil, bütünüyle bir değişim. İşin büyüklüğü ve kompleksliliğine rağmen her köşesi özel bir dikkatle detaylandırıldı. D-Hotel Maris projesi içerisinde birçok projeyi barındırma ve misafirlere de bir otel içinde farklı atmosferler yaratma şansı oldu. Bu nedenle proje ve uygulama, yaklaşık 2 yılı bulan uzun ve zorlu bir sürede tamamlandı. Midek'in misyonu her binayı, her mekanı ve mobilyayı tek tek, büyük, küçük ayırmadan bir tasarım ögesi olarak ele almak olmuş. D-Hotel binası da büyük ölçekli bir butik otel olgusuyla düşünülerek projelendirilmiş.

Tüm odaların akıllı dokunmatik panel sistemi ile donatıldığı otelde; odalar, lobi ve genel alanlardaki mobilyaların çoğu Midek Mimarlık tarafından tasarlanarak uygulanmış. Midek'in tasarladığı mobilyaların yanı sıra bu çalışmada İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya gibi çoğunluğu Avrupa olan, çok çeşitli mobilya ve tasarım firmaları bir araya gelmiş.

D-Hotel Maris, 120.000 m²'lik bir arazi içerisinde 48.000 m²'lik inşaat alanına sahip. Otel bloğu içerisinde; nefes kesici dağ ve deniz manzarası bulunan her biri lüks ve zarif bir şekilde döşenmiş 200 oda, 1 adet kral dairesi, 3 adet restoran, sinema salonu, toplantı odaları, kuaför, mağaza, kuyumcu, spa merkezi, fitness salonu gibi alanlar bulunmakta. Otel bloğu dışında 1 adet villa, mimarisiyle Ege'de olduğunuzu hissettiren Breeze, deniz kenarında baş döndürücü manzarasıyla The Bay restoran, Coliseum Beach , Vip Beach ve Silence Beach olmak üzere 5 adet farklı konseptte tasarlanmış koy bulunmakta.

Map
Details
Project Location: Muğla, Hisarönü
Project Type: Hotel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
Employer: Doğuş Turizm Grubu
Consultant: Espa Grup
Peyzaj Mimarlığı: Senna, DDS Peyzaj
Interior Architecture: Midek Mingü Mimarlık
Projcet Manager: DGYİA
Lighting Project: Citylight
Structural Project: Sigma Mühendislik
Mechanical Project: MTM Mühendislik
Electrical Project: Timsan
Project Start Date: Eylül 2010
Project End Date: Mart 2012
Construction Start Date: Kasım 2010
Construction End Date: Nisan 2012
Building Plot Area: 120.000 m²
Total Construction Area: 48.000 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Hasan Mingü

Adnan Günay

Fatoş Gönay Babalı

Hülya Atan