Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

NTV ve CNBC-e Stüdyoları

Türkiye’nin önde gelen haber kanallarından NTV ve CNBC-e’nin yeni stüdyo tasarımı Clickspring Design tarafından yapıldı.

Stüdyo, Doğuş Yayın Grubunun yeni binası içerisinde yer alıyor. Stüdyonun inşasında ise toplam 450 ton çelik, 1000 metrekare cam ve 250.000 metre kablo ve 160 metrekare ekran kullanılmış. Tasarımın bir parçası olarak NTV ve CNBC-e LED aydınlatma kullanarak enerji tasarrufu sağlıyorlar. Böylece hem enerji tüketimi 5te 1’e indiriliyor, hem de açığa çıkan ısı miktarı aynı oranda düşürüldüğü için soğutma için harcanan enerji miktarı da önemli oranda azalmış oluyor. Stüdyolar tasarımı ve teknolojsyle "Geleceğin Televizyonu"nu temsil ediyor. 

Rekor sürede tamamlandı

Yeni stüdyolar New York merkezli firma Clickspring Design ile Midek Mingü Mimarlık tarafından tasarlandı.

Haber küpünün tasarımının altında dünya çapında bir kariyere sahip ödüllü Erik Ulfersin imzası var. Midek Mingü Mimarlık ise çalışma alanlarının mimari çözümlenmesi işini üstlendi. Bu devasa tasarım ve inşa süreci 14 ay gibi rekor bir sürede tamamlandı.

Artık hepsi bir arada

Yeni evine taşınan Doğuş Yayın Grubunda 7 televizyon kanalı, 8 radyo, 14 dergi, internet siteleri ve yayınevi toplamda 21 bin metrekarelik bir alanı paylaşıyor.

Bina iki ana bölümden oluşuyor. Bu iki bölümün merkezlerinde televizyon stüdyoları yer alıyor. Grubun finans, reklam, pazarlama ve lojistik birimleri de bu stüdyoların çevresindeki açık ofislerde bulunuyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Maslak, Şişli
Proje Tipi: Ofis, Televizyon - Radyo Yapısı
İşveren: Doğuş Yayın Grubu
Proje Yöneticisi: Hasan Mingü
Aydınlatma Projesi: Citylight
Statik Projesi: SOM Mühendislik
Mekanik Projesi: Total Teknik Mekanik Elektronik
Elektrik Projesi: Tasarım Proje
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2010
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 22.000 m²

Pin It
Mimar

Erik Ulfers

Beyza Özer

Özgür Özer

Nazlı Gülgen
Yardımcı Mimar(lar)
Gökhan Akbulut