Similiar Projects

Denizli Erbakır Fen Lisesi

Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri AŞ’nin paydaşları Erikoğlu ve Abalıoğlu ailelerinin girişimiyle ve mimar ve mühendislerin karşılık almadan gönüllü çalışmalarıyla inşa edilen lise 1997 yılında eğitime açıldı.

Orhan Şehinler, projeyi anlatıyor:

Milli Eğitim Müdürlüğü''''''''nün izni ile ilk defa özel olarak Fen lisesi ihtiyaç programına uygun olarak tasarlanmış yapıdır. Özellikle sınıflar 16 öğrenci için tasarlanıştır. Projede esas olarak ekonomiklik ön plandadır. Taşıyıcı sistem makul açıklıklarla kurulmuş ve mekânlar çok amaçlı, yoğun kullanılmıştır. Tasarım uygulamayı rahatlatmış, yapı kalemleri yalınlaştırılmış, en az detay gereksinimi olmasına dikkat edilmiştir. 

Bina organizasyonu ise, giriş ekseni üzerinde yer alan yönetim, kuzey kanadında yer alan atölye ve laboratuvarlar, güneyde derslikler ve kapalı teneffüs alanları, güney bahçesine açılan kantin, orta eksende ortak mekânlar olan çok amaçlı toplantı salonu, kitaplık yemekhane, iç bahçe avludan meydana gelmektedir.

Tamamlandıktan 4 yıl sonra sonra Milli Eğitim Müdürlüğü yapının çevresine, kurumun tip projelerini kullanarak, birçok ek yapı yaptırmıştır.

Map
Details
Project Location: Denizli
Project Type: High School
Proje Tipi Grubu: Eğitim
Ana Yüklenici: Feka İnşaat
Projcet Manager: Muammer Yapıcıoğlu
Structural Project: Tempo Mühendislik, Muammer Yapıcıoğlu, Sait Yaymanoğlu
Mechanical Project: Ömer Faruk Yüksel
Electrical Project: Nizamettin Kolbaşı
Plumbing Project: Ömer Faruk Yüksel
Construction Start Date: 1996
Construction End Date: 1997

Pin It
Architects

Orhan Şahinler