+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Similiar Projects

GLS Mamurbaba Villaları - 2 No'lu Villa

Proje, Çeşme'nin iki ana cazibe merkezi Alaçatı ve Çeşme-Merkez arasında konumlanıyor.

İzmir - Çeşme karayoluna çok yakın mesafede olmakla birlikte, ana arterden uzaklaşılarak yeşil doğaya doğru yaklaşılan bölümde yer alan Mamurbaba mevkiinde bulunmaktadır.

Ana giriş kapısının tam karşısında güney-güneydoğu güneşini evin içine alan, daha eve dahil olurken dahi dış mekan/yeşil doku arka planından kopmadan iç mekanın yaşanması ve yaşama alanı-mutfak-WC ve iki misafir odasının bu ışıklı, ferah hole açılması sağlandı. Söz konusu giriş kapısı karşısındaki cam yüzeyin dış kısmındaki niş mekana yerleştirilebilecek bir ağaç öğesinin tamamlayıcı olabileceği de dekoratif anlamda öngörülen bir detay oldu. 

Giriş-dağılım holüne saplanan koridor boyunca da diğer iki yatak odası, ebeveyn odası ile genel banyo ve çamaşır nişi yerleştirildi. Çeşme'nin karakteristik rüzgarı ve güneş ışığının (gerektiğinde otomatik panjur sistemi ile kontrol edilebilir olması ile birlikte) her cepheden esnek biçimde eve dahil edilmesi, doğal havalandırma ve doğal ışığın aktif biçimde yaşamın içinde olması amaçlandı. Sınırları akışkan ve eritilmiş olarak bırakılan mutfak mekanı hem yaşama alanı ile hem de bahçe yaşamı ile kolayca entegre olabilmekte.

Dış cephe tasarımı ise; geniş sövelerle vurgulanan cam yüzeyler, klasik kırma çatı olarak yalın bir çözümlemeyle bırakılmış çatı ile doğal taş ve ahşabın kontrast uyumunun modernist yaklaşımla ifade edildiği duvar yüzeylerinden oluşuyor.sically and visually. 

Details
Project Location: Çeşme, İzmir
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: GLS Turizm İnşaat
Ana Yüklenici: GLS Turizm İnşaat
Structural Project: Timuçin Bakıcı
Mechanical Project: Kenan Gündoğdu
Electrical Project: Can Ertop
Plumbing Project: Kenan Gündoğdu
Photography: Sırrı Coşar, Nazlı Elçin
Architectural Supervision: Nazlı Elçin
Project Start Date: 2014
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2016
Building Plot Area: 966 m2
Total Construction Area: 241 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Nazlı Elçin