+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Lovapark Avm

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Ülkemizde yapılan birçok projenin en büyük sorunu bize göre mimari ve iç mimari tasarımlar diye birinden ayrılacağı düşünülen, farklı zaman ve belki de farklı kişiler tarafından ele alınan projelerin sonuç ürünü olarak farklı şeyler söylüyor olmasıdır. Lovapark; mimari ve iç mimarinin birlikte düşünüldüğü, bütüncül çözümlenen, "Tasarım KESİNLİKLE bir bütünü yansıtmalıdır" iddiasını taşıyan bir projedir.

Yoğun sirkülasyonun olacağı, insanların ihtiyaçlarını karşılayacağı, sosyalleşeceği, yeme-içme, alışveriş, eğlence gibi birçok işlevi içerecek Lovapark'ın tasarımına; bizde tasarımcıları olarak dinamizm, çeşitlilik ve farklılık söylemleriyle başladık.
Cepheleri dinamik bir dilde, çeşitliliği vurgulayacak, birbiriyle hem farklı hem de farklılık içinde yine de bütüncül olacak şekilde tasarlanmıştır. Cephelerdeki hareketler iç mekana; çatı ışıklıklarına taşınan tasarım diliyle ve onun mekana ışık yansımalarıyla, tavanda cephedeki gibi diyagonal, malzeme farkı ve ışık bantlarıyla, zeminde tavan hareketinin izdüşümü olarak malzeme geçişleriyle yansıtılmıştır.

Details
Project Location: Yalova
Project Type: Shopping Mall
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Özden İnşaat
Consultant: Mall Expert, Koray Özgül
Ana Yüklenici: Özden İnşaat
Interior Architecture: MSA Mimarlık
Project Start Date: 2015
Building Plot Area: 18,678 m2
Total Construction Area: 50,640 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan
Contributing Architect(s)
Cansu Ergül
Zeynep Türkmen