Other Works
Similiar Projects

Luvi Cave Otel

Bina, Nevşehir İli, Merkez ilçe Göreme Kasabası, Orta Mahalle’de yer almaktadır. Çakır Sokakta 4 binaya yayılan Luvi Cave Otel’in bu kısmı 6 odayı barındırır.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Daha önce konut olarak kullanılan yapı 13.10.2011 yılında tescillenmiştir; 2018 kasım ayında projesi onaylanan yapının uygulaması 2020 Ocak ayında tamamlanmıştır. Binanın kayalar ve sağlam kalan taş kısımlar dışında büyük bir bölümü rekonstrüksüyondur.

Çakır sokak 155 parselde yer alan alan 3 seviyeden oluşan kütle, kesme ve kaba yonu taş örgü sistemi ile yapılmıştır. Doğu batı yönünde konumlanmış yapıya batı yönünde yerleşmiş bir avlu kapısından girilmektedir. Yapının pencereleri daha çok batı yönünde konumlanırken güney cephesinde geniş açıklıklı 1 adet kemer bulunmaktadır.

Göreme Kasabası maalesef son yıllarda ağırlıklı olarak kendi vatandaşlarının yaptığı kaçak yapılar nedeniyle yeterince korunamamıştır.

Bina sahibi Deniz Turgut, restorasyon aşamasında ‘’Göremeli zihniyet’’ ten uzak kalarak sade, projeye sadık ve korumacı bir yaklaşım sergilemiştir.

İç mekanlara modern ve sade bir anlayış benimsenmiştir.

Details
Project Location: Göreme, Nevşehir
Project Type: Hotel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
Employer: Deniz Turgut
Mechanical Project: Engin Bozan
Project Start Date: 2018
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Construction End Date: 2020
Building Plot Area: 310 m2
Total Construction Area: 270 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ali Dırık

Fevzi Aysu