Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Sheraton Grand Samsun Hotel

Sheraton Grand Samsun Hotel'in iç mekan tasarımı Kreatif Mimarlık tarafından yapıldı.

Kreatif Mimarlık projeyi anlatıyor:

Samsun şehrine prestijli bir otel kazandırmak isteyen Tanrıverdi Holding, aynı zamanda şehre değer katacak bir mekan üretme isteğiyle marka olarak Sheraton otel zinciri ile çalışmaya karar verdi.

Tanriverdi Holding, havalimanından Samsun’a uzanan sahil şeridinde yer alan otelin iç mekan tasarımını, turizm tesislerinde tecrübeli İstanbul merkezli Kreatif Mimarlık ile çalıştı.

Kreatif Mimarlık yapının beş yıldızlı bir otelin tüm ihtiyaçları ve Sheraton Oteller zincirinin standartlarını gözeterek fonksiyonel ve mekânsal organizasyonunun yanı sıra  tüm estetik kararları da işverenle koordineli bir şekilde ele aldı.

26 katlı 40.000m² kapalı alana sahip otelde yatak katları, genel alanlar ve dış mekanlar sıcak ve konforlu bir atmosfer yaratacak şekilde bütüncül bir anlayışla tasarlandı. 221 oda kapasitesine sahip otelin iç mekan yerleşimi, konaklama fonksiyonuna ilave olarak, Samsun’daki kongre ve balo gibi etkinliklere uygun olarak planlandı. Bu sayede Samsun şehri, kongre ve önemli etkinlikler için yeni bir mekan kazanmış oldu.

Otelde SPA, açık ve kapalı havuz ve spor salonunun yanı sıra Kahvaltı Salonu,  Fener Restaurant, Bar gibi yeme - içme mekanları da bütüncül tasarım konseptine uygun olarak otel mimarisi konusunda uzmanlaşan Kreatif Mimarlık tarafından tasarlandı.

Yatak odalarında Samsun temalı fotoğraflar tercih edilirken, malzeme ve mobilya seçimlerinde Sheraton Konsepti göz önüne alınmış olup, malzemelerde doğal ahşap kullanılırken, hareketli mobilyalarda pastel renkler seçildi.

Harita
Künye
Proje Yeri: Samsun, İlkadım
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Tanrıverdi Holding
Fotoğraf: Yercekim Mimari Fotograf
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 42.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Nesrin Asal

Fatma Savgan

Özlem Kayserilioğlu