Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Next Level Ankara

Brigitte Weber Architects'in tasarladığı Ankara Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Next Level projesi; içinde ofis, rezidans ve alışveriş merkezi bulunduruyor.

Brigitte Weber Architects karma yapıyı şöyle anlatıyor:

"Ankara'daki Eskişehir-Konya yollarının aksları, bölgeyi şehrin en hızlı gelişen ve değerli yeri haline getirmektedir. Ana ulaşım arterleri olan bu kuzey-güney, doğu-batı kesişim noktası, aynı zamanda iş dünyası ve sosyal hayatın bir merkezde toplandığı, modern yaşam tarzını benimseyen insanların yeni yaşam alanı haline dönüşmüştür. Next Level, bu stratejik konumdan esinlenen, bölgenin gelişimini ve bu aktif yaşamı, binaların genel formuna ve dış cephesine yansıtan, ofis, rezidans ve AVM özellikli Başkent'in ilk karma kullanımlı projesi olarak tasarlanmıştır.

Mimari anlamda modern çizgilerin hâkim olduğu, Ankara'ya yenilik katacak ve kentsel yaşamı hareketlendirecek Next Level'ın, ikonik yapısı ve heybetli kütlesiyle monolit bir parça olarak ekonomik potansiyelin gücünü cephe tasarımıyla ayna gibi yansıtan ofis kulesi, alşveriş merkezinin üstünden itibaren 30 kattan oluşmaktadır. Next Level Ofis binasının en önemli özelliklerinden biri, tüm katlarda günlük ihtiyaçların karşılanacağı ortak kullanım alanları oluşturulmasıdır. Tüm katlarda tasarlanan localarla kat hollerinde bekleme alanları oluşturuldu ve kat hollerinde ortak kullanıma açık ve ihtiyacı karşılayacak nitelikte fonksiyonlar yer aldı. Bu ofis sahiplerine de ekstra çalışma alanı kazandırdı.

Büyük bir özenle insan ölçeğinde nakşedilmiş cam cephesi ve kişiye özel yaşam alanları ile ayrışan 20 kattan oluşan rezidans kulesi, 4 metre kat yüksekliği, özel tasarlanmış terasları, yerden tavana cam uygulaması ile ev sahiplerine gün ışığından maksimum yararlanma olanağı sağlamaktadır. Rezidans kulesinin lounge alanı, kafe/bar, kütüphane ve teras gibi mekanları kapsamaktadır.

Korunaklı bir sosyal çekim bölgesi olarak tasarlanan iki kule, güçlü bir açık hava konseptli podyum üzerinde bulunmaktadır. Ortak bir bahçe alanı görevi de olan bu peyzaj alanı, galeri boşlukları şeffaf süs havuzlarıyla hizalanmış 150 mağazası ve 2 bin 500 metrekarelik sineması olan alışveriş merkezini de içinde barındırmaktadır. Next Level'ın kalbini oluşturan bu şeffaf süs havuzları, suyun içinden kırılarak gelen günışığıyla alışveriş merkezi'ni aydınlatarak misafirlerine dingin bir atmosfer yaşatmaktadır. 7500 metrekarelik peyzaj alanla çevrelenen kamusal ve özel hayat, eş zamanlı olarak kültür, eğlence, iş ve sosyalleşme imkanı sunan bir kentsel alana dönüşmektedir.

Next Level mimari anlamda Ankara'ya yenilik katacak ve sosyal yaşamı hareketlendirecek bu özellikleriyle benzerlerinden farklılık gösteriyor."

Harita
Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Ofis, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Pasifik İnşaat
Danışman: Servotel Corporation, MFI Partners
Ana Yüklenici: Pasifik İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: DS Mimarlık
İç Mekan Projesi: Brigitte Weber Architects
Proje Yöneticisi: Pasifik İnşaat, Bünyamin Mutlu
Aydınlatma Projesi: Studio Lighting Design
Statik Projesi: Kınacı Mühendislik
Mekanik Projesi: Okutan Mühendislik
Elektrik Projesi: HB Teknik Elektrik Mühendislik
Akustik Danışmanı: Işın Mezzo Stüdyo
Yangın Güvenlik Danışmanı: Kazım Beceren
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 19,560 m²
Toplam İnşaat Alanı: 203,000 m²

Pin It
Mimar

Fidan Çetin

Brigitte Weber