+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

West Gate

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Projeye 2011 yılı başında başladık ancak bu tarih öncesinde de hem Ankara'da hem de bu bölgede alışılagelmiş konut projelerinin haricinde farklı bir yaşam tarzı oluşturulması gerektiğini biliyorduk. O yüzden WEST Gate, hem konumu hem büyüklüğü hem de yatırımcısının vizyonu ile kafamızda uzun yıllardır kurguladığımız fikirleri gerçekleştireceğimiz bir proje olmalıydı. 28.840 m2' 'lik proje alanında değişen yaşam tarzlarını ve ihtiyaçları göz önüne alarak, tüm bu düşüncelerimizi ve heyecanımızı yansıtacak bir projeye imza atmak istedik.
Bloklar, rezidans projelerinde eksikliği hissedilen yaşanabilir bir çevre, zengin aktivite alanları; yeşil içerisinde yapılar ve yapılar içerisinde yeşil temanın benimsendiği mimari yaklaşımla planlanmıştır.

Eşsiz Ankara manzarası sunan 101 ve 112 metre yüksekliğindeki bloklar, kendileri de birer seyir öğesi olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Her blokta yer alan kat bahçelerindeki sosyal alanlar ve seyir teraslarıyla yaşam zenginleştirilmiştir.
West Gate, sadece bir rezidans projesi değil, yüksek nitelikli ve kimlikli, dışa dönük kurgulanan ticari üniteleri ile de farklılık yaratacak kompleks bir yapı. 6.500 m2'lik bir meydan etrafında oluşturulan kafe-restoranlar herkesin bir arada olmaktan keyif duyacağı bir atmosfer oluştururken, farklı kotlardan çalışan mağaza ve marketler ise yaşama dair bütün ihtiyaçları karşılayacaktır.konut

Ayrıca proje ismini aldığı gibi, Ankara'nın batı kapısındaki yeni yüzü olacaktır. Yapılar bu vizyona uygun, özgün bir tarzla, hızla gelişen ve değişen yaşam tarzlarının bütün ihtiyaçlarını karşılayacak, kente artı bir değer kazandıracak, bulunduğu çevreyle barışık, dışa dönük mağazalarıyla sürekli canlı, blokların arasındaki meydan ile de sosyal ortam enerjisine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Map
Details
Project Location: Yenimahalle
Project Type: Housing Complex, Shopping Mall
Proje Tipi Grubu: Konut, Commercial
Employer: Westgate İnşaat
Consultant: Oktay Karakullukçu
Ana Yüklenici: Westgate İnşaat
Interior Architecture: MSA Mimarlık, Ok Tasarım
Structural Project: MN Mühendislik
Mechanical Project: Aykal Mühendislik
Electrical Project: Özay Mühendislik
Project Start Date: 2011
Project End Date: 13, 2013
Construction Start Date: 2013
Building Plot Area: 28,500 m2
Total Construction Area: 140,000 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan
Contributing Architect(s)
Aykut Yıldırım
Murat Şenel
Zeynep Türkmen