+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Türkiye’nin Ürün Dergisi RAF’ın Temmuz Sayısı Çıktı!

2005''''ten bu yana yayınlanan RAF Ürün Dergisi''''nin 69. sayısı olan Temmuz sayısıyla 40 ürün tanıtımı 22 ürün reklamı elinizin altında…

Yapı ve Mimarlık Dünyasının Merakla Beklediği Ödüller Sahiplerini Buldu!

Yapı ve mimarlık dünyasının merakla beklediği Arkitera Ödülleri, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 27 Kasım 2012 akşamı Sakıp Sabancı Müzesi The SEED Oditoryumu''''nda Filli Boya ve Knauf sponsorluğunda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

"Çağdaş Camiler" Panelinin İkincisi Yapıldı

1. Ulusal Cami Mimarisi Sempozyumu''''nda "Çağdaş Camiler" panelinin ikincisi 4 Ekim Perşembe günü Aykut Köksal, Nevzat Sayın, Nil Aynalı, Can Çinici ve Adnan Kazmaoğlu''''nun katılımıyla gerçekleşti.

Arkitera Ödülleri Yeni Sahiplerini Arıyor

Arkitera İşveren Ödülü, Arkitera Genç Mimar Ödülü ve RAF Yapı Malzemesi Ödülü''''ne son başvuru tarihi 15 Ekim 2012. Ödül töreni, Filli Boya ve Knauf''''un sponsorluğunda 27 Kasım''''da Sakıp Sabancı Müzesi The Seed Oditoryumu''''nda yapılacak.

Akhisar Arena Stadyumu''''nun Tasarımı Adnan Kazmaoğlu Mimarlık''''a Ait

Süper Lig''''e yükselen Akhisar Belediyespor''''un yeni stadyumunun tasarımı Adnan Kazmaoğlu Mimarlık''''a ait.

Akhisar İmar Planı Sempozyumu

Akhisar İmar Planı Sempozyumu, 16 Aralık 2011''''de Akhisar Belediye Meclis Salonu''''nda gerçekleşiyor.

Kentsel Belleğin İzleri Üzerinden Akhisar Eski Belediye Meydanı ve Çevresi Ulusal Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Akhisar Belediyesi tarafından açılan yarışmaya proje teslimi için son tarih 1 Şubat 2019.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2013

Son başvuru tarihi 2 Eylül 2013.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü 2012

Ödüle son başvuru tarihi 15 Ekim 2012.

Gelecek İstanbul: "İstanbul''''un Geleceği için Alternatif Öneriler"

Yarışmada proje son teslim tarihi 15 Eylül 2012 tarihine ertelenmiştir.

Adnan Kazmaoğlu

1948 Manisa-Akhisar doğumlu olan mimar Adnan Kazmaoğlu, Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi'nin ortaklarından.

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü'nden 1975 yılında mezun oldu. 1975-1980 yılları arasında Yıldız Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehircilik Kürsüsü'nde asistan olarak görev yaptı. Kürsünün döner sermaye grubunda kent planlama ve kentsel tasarım projelerinde yer aldı.1982-1987 yılları arasında serbest mimar olarak otel, turizm kompleksi ve villa-konut yerleşimi projeleri yaptı.1988'den 2000 yılına kadar Mutlu Çilingiroğlu'yla birlikte kurdukları MİAR Mimarlık Ltd. şirketinde konut yerleşmeleri, alışveriş merkezleri, ofis binaları, otel ve turizm tesisleri tasarladı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültelerinde juri üyelikleri yaptı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimari proje dersleri verdi. 2000 yılından beri de kurduğu Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi'nde mimarlık ve kentsel tasarım çalışmalarını sürdürmektedir.