+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .

Pin It

“TurkishGlass” Türk Camını Dünyaya Tanıtıyor

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçılar Birliği tarafından Türk cam sektörünün yenilikçi çözümlerini ve ileri teknoloji ürünlerini dünyaya tanıtmak amacıyla 2018 yılında “TurkishGlass” markası yaratıldı.

Ağa Han Mimarlık Ödülleri''''nde Finale Kalanlar Açıklandı

Aga Khan Ödülleri 2017-2019 döneminde finale kalan projeler açıklandı. 20 projenin finale kaldığı listede Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Beyazıt Devlet Kütüphanesi Renovasyon Projesi de yer alıyor.

Unigen Her Adımda "Tasarım" Etkinliğinin İkinci Durağı Tabanlıoğlu Mimarlık

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinde Türkiye''''nin önde gelen mimarlık ofislerinin kapılarını sizler için aralıyoruz.

Kuveyt''''te İnşa Edilecek Bilim Geliştirme Vakfı''''nın Yeni Binası İçin Açılan Yarışma Sonuçlandı

Kuwait Foundation for the Advancement of Sciences (KFAS) tarafından yeni merkezinin tasarlanması için açılan uluslararası yarışmayı TOPOTEK 1 kazandı. Yarışmaya katılan ve finale kalanlar arasında Türkiye''''den de ekipler vardı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

"Modernin İcrası: Atatürk Kültür Merkezi, 1946-1977" Sergisi

SALT Galata''''da sergilenmiş olan "Modernin İcrası: Atatürk Kültür Merkezi, 1946-1977" sergisi 24 Ocak''''ta TSMD Mimarlık Merkezi''''nde ziyarete açılıyor.

İstanbul - Bodrum Arası

23 Şubat 2018 Cuma günü saat 18:00''''da Bodrum Mimarlık Kitaplığı''''nda, mimar Murat Tabanlıoğlu tarafından "İstanbul - Bodrum Arası" başlıklı bir söyleşi yapılacak.

Recomposing AKM

Atatürk Kültür Merkezi''''nin yeni yüzyılın mevcut imkan ve gereksinimleri çerçevesinde, şehrin kolektif belleğine ve binanın orijinal biçimine saygı duyarak yeniden üretilmesine dair sergi Murat Tabanlıoğlu küratörlüğünde 16 Mart 2018''''de Berlin''''de açılıyor.

"Hakikatin Küçük Ölçekli Bir Oluşumu"

Atölye K maket atölyesinin kurucusu, Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin, Emre Arolat, Nevzat Sayın gibi ülkenin önde gelen mimarları ile çalışan Murat Küçük ile mimari maket yapma pratikleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.