+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Kuveyt''''te İnşa Edilecek Bilim Geliştirme Vakfı''''nın Yeni Binası İçin Açılan Yarışma Sonuçlandı

Kuwait Foundation for the Advancement of Sciences (KFAS) tarafından yeni merkezinin tasarlanması için açılan uluslararası yarışmayı TOPOTEK 1 kazandı. Yarışmaya katılan ve finale kalanlar arasında Türkiye''''den de ekipler vardı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

Troya Müzesi Ziyarete Açıldı

Yalın Mimarlık tarafından tasarlanan Troya Müzesi ziyarete açıldı.

"Europe 40 under 40" Listesinde Türkiye''''den İki İsim

European Center tarafından Avrupa''''daki 40 yaşın altındaki en başarılı 40 mimarın ve tasarımcının belirlendiği "Europe 40 under 40" ödülüne bu yıl Türkiye''''den Melike Altınışık ve Ömer Selçuk Baz layık görüldü.

2018 "Troia Yılı"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi İÇDAŞ Kongre Merkezi''''nde düzenlenen "2018 Troia Yılı" tanıtım toplantısına katıldı.

Mimarlarla Kontak Serisi: Yalın Mimarlık/Ömer Selçuk Baz

TAK tarafından düzenlenen KonTAK söyleşi serisi yeniden başlıyor. 6 Nisan''''da 19:00''''da yapılacak ilk seminerin konuğu Yalın Mimarlık''''tan Ömer Selçuk Baz olacak.

"Mimarı Kriminal Olmaya İten Sistem"

Ömer Selçuk Baz, "Birkaç Mimar Söyleşileri"nde mimarlığın "kriminal" dünyasına değiniyor.

"En İyi Ödül İnşa Edilmiş Yapıdır"

TC Merkez Bankası Bursa Şubesi Hizmet Binası''''nın müelliflerinden Ömer Selçuk Baz ile yarışmalar ve yarışmayla yapı üretmek üzerine bir söyleşi yaptık.

Yalın Mimarlık

Ömer Selçuk Baz ve Okan Bal, 2008 yılından bu yana farklı kurumsal yapılar altında yürüttükleri ortak proje çalışmalarına, Yalın Mimarlık firması çatısında ve bu şirketin ortakları olarak devam etmektedir.

Ömer Selçuk Baz , Şehir Plancısı ortağı Okan Bal ile, 2008 yılında birlikte kurdukları, Yalın Mimari Tasarım Firması ile geçtiğimiz dönemde çeşitli ölçeklerde konut, alışveriş merkezi, ofis yapıları, kentsel tasarım projeleri, dini yapılar, peyzaj düzenlemeleri başlıklarında toplanabilecek projeler ürettiler. Ulusal ve uluslararası birçok mimari ve şehircilik yarışmasına katılarak çeşitli ödüller kazandılar.


Harita