+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Ankara Kasabı

Antalya’da Lara bölgesinde konumlanan ve toplamda 57 m2’lik tek kattan ibaret kullanım alanına sahip Ankara Kasabı, butik kasap konsepti hedeflenerek tasarlanmıştır.

Dış cephesinde bulunan kolon ve perde kolonlarının dış ve iç yüzeyleri taş kaplama kullanılarak natürel ve stabil yüzeyler oluşturulması ve birlikte kullanıldığı masif iroko ağacından imal edilmiş lambri kaplamalarla bütünlük sağlaması amaçlanmıştır.

Mekanın giriş kapısında yer alan gerçek satır kullanılarak sabitlenmiş kapı kolu,girişten itibaren marka kimliğini güçlendirmesi ve tasarım detayı olarak kullanıcıya farklılığını hissettirmesi amaçlanmıştır.

İç mekanda ürün teşhir dolaplarının alınlarında ve tavan izdüşümünde yapılan platformda kullanılan meşe kaplamalı ahşap mekanda baskın bir öğe olarak kullanılmıştır.Duvar yüzeylerinde mekana oranla küçük ebatlarda tercih edilen seramik kaplamalar hijyen koşullarını sağlaması amacıyla çalışma tezgahlarını çevreleyen bölümlerin genelinde kullanılmıştır.Konseptin tamamlanması amacıyla zeminlerde kullanılan karosiman zemin kaplamaları ile nostaljik bir etki hissetirilerek hareketli desenleri ile de mekana dinamizm getirmesi hedeflenmiştir.

Map
Details
Project Location: Antalya, Muratpaşa
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Ankara Kasabı
Photography: KST Mimarlık
Project Start Date: 2014
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2014
Total Construction Area: 57 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Kemal Serkan Tokis