Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Deniz İstanbul - Mercan Konakları 2+1 Örnek Daire

Gönye Proje Tasarım tarafından tasarlanan Deniz İstanbul projesi Mercan Konakları etabı bünyesinde 1+1’den 4+1 daire tipine kadar seçenek barındırıyor.

Gönye Proje Tasarım, projeyi anlatıyor:

Örnek daire olarak seçilen 2+1 daire panoramik deniz manzarası, ferah şeffaf cepheleri, geniş balkon alanları ve kullanışlı iç mimari detaylarıyla projenin karakteristik özelliklerini yansıtıyor.

Projenin sunduğu panoramik deniz manzarası ve yaşam konsepti iç mimari tasarımın yönleneceği noktaları işaret ediyordu. Genel olarak modern tasarımlardan yola çıkılan konseptte yaşam alanlarında mavi-turkuaz renklere vurgu yapıldı. Ferah ve geniş mekan algısını korumak üzere aydınlık bir dekorasyon ambiyansı üzerinden ilerlendi.

Deniz İstanbul Mercan konakları etabında kullanılan iç mimari ürün ve malzemeler, işveren firmanın kurumsal kimliğiyle buluşacak ve müşteri portföyünün taleplerini karşılayacak şekilde seçildi. İç mimaride seçilen ve tasarlanan sabit mobilyalar genel olarak açık renkler ve yalın tasarımlara sahip. Mutfak, banyo ve antrelerde bej ve kırık beyaz renkler ön plana çıkıyor.

2+1 dairenin dekorasyonu yine işveren firmanın kimliği ve hedef müşteri kitlesi göz önünde bulundurularak çalışıldı. Proje yeşil ve denizin buluştuğu özel bir konumda yer alıyor ve bu ferahlık hissi tüm dekorasyonda göze çarpıyor.

Dairenin yaşam alanı salonda açık renk kanepeler vizon tonlu mobilya ve üniteler tasarlandı. Özel olarak tasarlanan halı ve tekstillerde turkuaz, mavi ve vizon rekler vurgulandı. İthal aydınlatmalara özenle yer verilen tasarımda Petit Friture, Porada, Catellani&Smith ve Contardi ürünler tercih edildi.

Genç odası olarak tasarlanan odada projenin bünyesinde de kendine yer bulan golf konseptinden yola çıkıldı. Turuncu, yeşil ve haki renklerin öne çıktığı tasarımda, tekstillerde yine özel desenler ve dikişler kullanıldı. Özel tasarım mobilyaların yanı sıra, B&B Italia deri sandalye, Secto Design ahşap aplik, Gotwob metal tasarımlı ürünleri de yer alıyor.

Ebeveyn Yatak odasında vizon, mercan ve kiremit renkleri ile şık ve sıcak bir atmosfer yaratıldı. Deniz Tunç tasarımı bronz aydınlatma, yatak odasındaki bronz detaylarla bütünleşerek zengin detaylar oluşturuldu. Özel tasarım mobilyalar ve gardrop alanıyla kullanım alanları vurgulandı.

Özel yapım yağlı boya tablolar Esra Yılmaz, tekstil ürünleri tasarımlarının imalatları Layla Dekorasyon, Perde imalatları Persa perde, özel tasarım desenli halılar Stepevi tarafından üretildi.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beylikdüzü, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Keleşoğlu Holding
Fotoğraf: Ozan Çelik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yelin Evcen

Gönül Ardal