Similiar Projects

Garden Suite Antalya

Antalya, Aksu İlçesi’nin Altıntaş Mahallesi’nde yer alan tasarım alanı, gerek havalimanına, gerekse plajlara olan yakınlığı sayesinde çok stratejik bir konuma sahiptir.

Oldukça nitelikli bir arsa üzerinde bir proje geliştirirken, arsanın özellikleri, Antalya’nın iklimi, güneş hareketleri ve bölgesel ihtiyaç ve gereklilikler değerlendirilerek bir konsept geliştirilmiştir. Dikdörtgene yakın bir forma sahip olan parselde, iki ayrı blok Kuzey-Güney aksına paralel bir şekilde konumlandırılmış, ortadan koridorlu çift cephe olarak kurgulanan plan düzleminde yer alan 141 dairenin Antalya’nın sıcak iklimi de gözetilerek doğrudan Kuzey ve Güney’e değil ara yönlere yönelmesi sağlanmıştır.

Arsanın Kuzey cephe geometrik merkezinden giriş sağlanarak iki bloğun arasında peyzaj tasarımı için bol miktarda alan bırakılması amaçlanmıştır. Bu alan, çoğunlukla bölgeye özgü bitki ve ağaçların kullanıldığı bir yeşil peyzaj ve bünyesinde çeşitli aktivasyonlar barındıran yaklaşık 1000 metrekarelik bir havuz tasarımı ile değerlendirilmiştir. Havuzun ortasında, bir gölgelik altında tasarlanan bar ve çevresinde yer alan oturma alanı, site sakinleri için suyla ilişkili bir sosyalleşme alanı oluşturmaktadır.

Zemin katta yer alan ve 2 blokta toplam 18 adet bulunan dubleks daire, önlerinde yer alan geniş bahçeleri ve iki kat yükseklikteki hacmi sayesinde esnek bir kullanım imkanı ile bir “loft” yaşamı sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Details
Project Location: Antalya
Project Type: Housing Complex
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Miks-Nepa İş Ortaklığı
Ana Yüklenici: Miks-Nepa İş Ortaklığı
Projcet Manager: Doruk Salalı
Structural Project: 2G Mühendislik
Mechanical Project: 2G Mühendislik
Electrical Project: EFD Mühendislik
Plumbing Project: 2G Mühendislik
Altyapı Projesi: 2G Mühendislik
Project Start Date: 2021
Building Plot Area: 7.184 m2
Total Construction Area: 15.000 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Salih Zeki Salalı

Doruk Salalı
Contributing Architect(s)
Mazhar Gülen
Busenur Ocak
Ertuğ Ateş