Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

İstanbul Metrosu Çağlayan-Kağıthane-Mecidiyeköy-İkitelli İstasyonları

Sadece İkitelli ayağı uygulanan projenin diğer üç ayağı avan proje aşamasında kalmış.

Çağlayan

Çağlayan'da yapılması planlanan metro hattı Şişli Abide-i Hürriyet Parkı ile birlikte tasarlanacak meydan düzenlemesine entegre edilmiştir. Metro istasyonunun Kağıthane Caddesi' nde bir, Adalet Sarayı' na bağlanan iki, Şişli Ziya Paşa İlköğretim Okulu' na bağlanan bir ve Vatan Caddesi üzerinde Alibeyköy yönünde bir adet olmak üzere toplamda dört ayrı çıkışı vardır.

Kağıthane

Beşiktaş - Alibeyköy arasında yapılması planlanan hatta yer alan Kağıthane İstasyonu, Belediye binasının bulunduğu Kağıthane meydanında yer alır. Belediyeye çıkan Eyüp Sultan Sokak, İtfaiye Müdürlüğü ve Kültür Merkezi arasında bulunan Mandıra Sokak ve Alibeyköy yönünde bulunan Tabya Caddesi'nde olmak üzere üç adet çıkış planlanmıştır.

Mecidiyeköy

Beşiktaş - Alibeyköy arasında yapılması planlanan hafif metro sistemi hattında yer alan Mecidiyeköy İstasyonu, aynı zamanda Taksim - 4. Levent - Oto Sanayi hattına da bağlantı sağlar. Ali Sami Yen Stadyumu ile Katlı otopark arasında Akıncı Bayırı Sokak ve Bahçeler Sokak'ta birer adet, Ortaklar Caddesi'nde de bir adet olmak üzere toplam üç adet çıkışı vardır.

İkitelli

Yenikapı Transfer Merkezi' nden Olimpiyat Stadı aksı için planlanan hatta İkitelli sanayi, İkiteli Kuzey ve İkitelli Güney olmak üzere üç istasyon planlanmıştır. Bu istasyonların tamamı uygulanmış olup, Yenikapı Transfer Merkezi projesi bittiğinde kullanıma açılacaktır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Çağlayan, Kağıthane, Mecidiyeköy, İkitelli
Proje Tipi: Demiryolu Yapıları
İşveren: Tekfen Holding
Statik Projesi: Tekfen Mühendislik
Mekanik Projesi: Tekfen Mühendislik
Elektrik Projesi: Tekfen Mühendislik

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit

Zafer Murat