Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Legrand Türkiye Merkez Ofisi

SFG Mimari'nin tasarladığı Legrand Türkiye Merkez Ofisi İstanbul Kağıthane'de yer alıyor.

Ofis projesini anlatıyor:

"Legrand Türkiye Merkez Ofisi Kağıthane Ofis Park'taki yeni ofisinde, birbirine asansör holüyle bağlanan iki ayrı hacimden oluşan, 1.073 m2'lik tek bir katta yeniden kurgulandı. Ofis yönetim bölümü, departmanların bulunduğu açık ofis alanı ve dinlenme, toplantı, arşiv işlevlerini içeren asma katla birlikte üç ana bölümden oluşuyor.

Yönetim bölümü, eğik metal çatılı yüksek tavanlı kısımda konumlandırıldı. Asma kat çelik profillerle çatıya asılı prizmatik bir kütle olarak yönetim ofislerinin üst örtüsünü oluşturuyor. Odalar koridorun iki yanına yerleştirildi. Koridor yüksek tavanlı ana toplantı odasıyla sonlanıyor. Odaların mekansal sınırları belirli bir ritimde tekrar eden dolap ve cam elemanlarla çizildi. Böylece hem algısal sürekliliğin sağlanması hem de görsel iletişimin kesilmemesi hedeflendi. Bu bölümde daha çok çelik, cam ve ahşap malzemeler birarada veya tekil elemanlar olarak kullanıldı.

Açık ofis alanı, gün ışığından en fazla yararlanacak şekilde ve mekanın ortasında bulunan toplantı odası ile diğer servis mekanlarının oluşturduğu ada etrafında sürekli bir hacim olarak tasarlandı. Ada içinden geçişler sağlanarak sirkülasyonun ve görsel iletişimin kesintiye uğramaması hedeflendi. Brüt beton ve galvanize donatılardan oluşan tavan, açık gri-beyaz tonlarda seçilmiş duvar ve mobilya yüzeyleri, koyu gri tonlarda seçilmiş halı mekanın ana malzeme ve renk kartelasını oluşturuyor. Kurumsal renk olan kırmızı, duvar ve mobilya yüzeylerinde grafik eleman olarak, toplantı odalarında ise zemin kaplamasında kullanılarak mekandaki kurumsal kimlik etkisinin güçlendirilmesi hedeflendi."

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Legrand Türkiye
Proje Yöneticisi: Ersin Temurcan
Mekanik Projesi: Önder Güldümen, Ozan Isı
Elektrik Projesi: Soner Acer, Ata Elektrik
Fotoğraf: Orhan Kolukısa, Yercekim Mimari Fotograf
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 1.073 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ersin Temurcan

Kerem Ersönmez

Gürol Çivi