Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Netlog Lojistik Ofis

İstanbul Dolapdere'deki DLP no.01 binasında yer alan Netlog Lojistik ofisi Udesign Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İstanbul Dolapdere’de bulunan DLP no.01 plaza içerisinde yer alan Netlog Lojistik ofisini tasarlarken lojistik çatısı altında kullanılan araçlardan yola çıkılarak firmanın yer aldığı sektörü vurguladık. Fakat bu elementle sürekli muhatap olan çalışanları yormamasına da özen gösterdik. Özellikle bölücü ünitelerde kullanılan NPI profiller, calaskalar, spanzetler ve transpaletler ile bu konsepti desteklerken, görselleştirme yapılan alanlarda depo tipi yönlendirmeler ve isimlendirmeler kullandık. Bu, konsepti desteklemenin yanı sıra misafirlerin ofis içerisinde dolaşımını kolaylaştıracak bir element oldu.

Plan üzerinde yerleşim çözümleri sağladıktan sonra her yönden doğal ışık alan mekanın bu özelliğini korumak için ise, yönetici ofislerinde cam bölüntüler kullandık. Sonuç olarak 1.650m²’lik tüm ofisin doğal ışıktan faydalanabilmesi sağlandı ve şeffaf bir ofis ortamı oluşturuldu.

Girişte, bulunduğu plazanın tüm katına yayılan ofis için vezne bölümünde oluşabilecek yoğunluğu ofis içi sirkülasyondan ayırmak adına ofis girişi ve vezne girişi olarak ayrılmış olarak düzenlendi.

Açık ofis bölümünde tavan yüksekliğini maksimumda kullanmak adına açık tavan uygulamasını tercih ettik. Açıkta bırakılan altyapısal sistemlerin bir bölümü boyanarak ofis renk katmakla beraber ofis genelinde departmanları ayırmakta kullanılan renk kodlamasına katılmış oldu. Kafeterya-mutfak bölümünde ise çalışanların ve ziyaretçilerin keyifle kullanabilecekleri huzurlu ve insancıl bir ortam yaratma amacıyla ahşap malzemenin sıcaklığından yararlandık. Zeminlerde ise farklı tip halı ve PVC uygulaması yapıldı.

Toplantı odalarında ise 2 farklı konsept üzerinden ilerlendi. Genel toplantı odalarında dikkat dağınıklığını minimumda tutmak amacıyla sade bir görüntü tercih edilirken, yönetim kurulu toplantı odasında ise daha şık bir görüntü tercih ettik.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beyoğlu, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Netlog Lojistik
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Grafik Tasarım: Udesign Mimarlık
Tesisat Projesi: Aydem Elektrik Elektronik Mühendislik, Ayterm Mekanik Mühendislik
Fotoğraf: Gürkan Akay
Şantiye Yöneticisi: Bihter Erdem Okumuş, Aziz Şınık
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 1,650 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Umut Uzuner

Bihter Erdem Okumuş

Gökçen Hotaman

Aziz Şınık

Kerem Mucur