Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Seferihisar'da Konut

Eko Adm Seferihisar'da Konut projesini 2014 yılında tasarladı.

Eko Adm projeyi şöyle anlatıyor:

"Özel bir yapı alanı içerisinde bulunan parselde planlanan yapı, (green) özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yapı farklı işlevleri olan küçük yapı gruplarının bir meydancık oluşturacak şekilde yerleşmeleri ile tamamlanmıştır. Ana yapı günlük yaşam alanıdır salon açık mutfak ve yatak odasından oluşmuştur. Üst kata bağlanan merdiven ile bir oda da yukarıda düşünülmüştür. Bu yapının üzeri teras çatı olacak şekilde tasarlanmış ve hayat (açık yaşam alanı) olarak kullanılacaktır.

İkinci yapı altlı üstlü iki adet banyolu misafir odasından oluşmaktadır. Üçüncü yapı üst örtülü açık planlı bir yapıdır ve yoga alanı olarak planlanmıştır.

Tüm yapılar rüzgar ve güneş pozisyonları gözetilerek doğru açılarda yerleştirilmiştir. Orta avlu kuru peyzaj ile düzenlenecek endemik bitkiler kullanılacak ve avlu merkezine büyük bir zeytin ağacı taşınarak dikilecektir.

Yapılarda mümkün olduğunca geri dönüştürülebilir malzeme kullanılacaktır. PV paneller ile elektrik üretecek, atık gri suyunu arıtarak ve yağmur suyunu depolayarak bahçe sulamasında kullanacaktır. Yine doğal taş ahşap ve tuğla kullanılacaktır. Bu özellikleriyle yapının yeşil bina olması kurgulanmıştır."

Künye
Proje Yeri: İzmir
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Ayşıl Topcam
Statik Projesi: Diljen Oğuz
Mekanik Projesi: Erhan Karahan
Elektrik Projesi: Merve Özbatur
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Tamer Aksüt

Mustafa Erinanç

Cem Serbest