+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Wilo Pompa Ofisi Ortak Eğlence ve Dinlenme Alanları

Wilo Pompa Tuzla merkez ofisinde çalışanların kullanımı için bir rekreasyon alanı olarak, Elips Tasarım Mimarlık tarafından üretilen iç mekan projesi 2017 yılında tamamlandı.

Elips Tasarım Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Amaç, ofis personelinin iş saatleri dışında hem sosyalleşecekleri hem de iyi vakit geçirebilecekleri bir mekan yaratmaktı. Wilo grubu ile birlikte mekanda yer alabilecek fonksiyonlara karar verdik; satranç, bilardo, masa tenisi, langırt, PlayStation köşeleri ve açık mutfağın yer aldığı mekanda oluşabilecek seslerin konfor düzeyini düşürmemesi için duvar ve tavanda kullanılan panellerle akustik sağlanırken, mekan tasarımının da parçası oldu.

Wilo Pompa showroom’una ilk gittiğimizde büyük pervaneye benzeyen ürünü gördük ve "bunu tasarımımda kullanmalıyız" dedik. Karıştırıcı olarak kullanılan bir ürün olan bu pervaneden aydınlatma tasarımı yapmaya karar verdik. Mekanın ortasında tavana astığımız bu ürünün altına yaptırdığımız küre şeklindeki aydınlatma ile mekanın merkezini oluşturduk. Zeminde de yine kurumsal renkleri kullanarak yaptığımız epoksi zemin kaplamasında da tavandaki ana aydınlatma aksını kullanarak büyük bir pervane şekli yapmış olduk. Tüm mekan tasarımının çıkış noktası bu oldu. Genelde koltuk ve puflardan oluşan oturma alanları, setlerden oluşan küçük bir amfi tiyatro ve duvar içine gömdüğümüz bir oturma nişi de eklenerek çoğaldı. Oturma nişi, aynı zamanda fotoğraf çektirme köşesi olarak da kullanılsın diye tasarladığımız uçan kuşlar ve ipleri ile bir espri kattık. Akustik panellerle kapladığımız duvarlarını yanı sıra, Wilo etkinlik anılarını canlandırmak amacıyla da bir duvarı fotoğraf çerçeveleri ile kapladık. İstendiğinde görüntü seyretmeyi sağlayacak büyük bir projeksiyon perdesi yanı sıra, iyi bir müzik sistemi de mekanda yerini aldı.

Map
Details
Project Location: Tuzla, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Wilo Pompa
Ana Yüklenici: Elips Tasarım Mimarlık
Projcet Manager: Feza Koca
Electrical Project: Ceylan Elektrik
Akustik Projesi: Cubo Mimarlık
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Total Construction Area: 290 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Feza Koca

Betül Karaman

Çiğdem Şentürk

Damla Güler

Sertel Konak