Other Works
Similiar Projects

Y Loft

Antalya şehir merkezinde Konyaaltı bölgesinde bulunan ve çatı katı dubleks eki olan dairenin yabancı uyruklu sahipleri tarafından talep edilen loft tarzı tasarım daireye yansıtılmaya çalışılmıştır.

Toplamda 199 m2 kullanım alanı olan dubleks meskenin her ne kadar kat yükseklikleri standardın üstünde olmasa da salon kısmında tarzı güçlendirmek adına tuğla kemerler ile ikinci bir duvar katmanı tasarlanarak mekana boyut katması amaçlandı. Mevcut merdiven kaldırılarak duvardan konsol olarak taşıtılan korkuluksuz basamaklar ile yeni merdivenin altından girilmesi amaçlanan ana banyo girişi tasarlandı. Çocuk odası tasarlanırken mevcut kapıya ek olarak çocuklara özel sarı bir kapı da dahil edilerek kullanım çeşitliliği düşünüldü. Koridordaki iki küçük oda birleştirilerek hem müzik hobisi hem çalışma odası olarak kullanılabilen mekan tasarlandı.

Ebeveyn yatak odasının banyosu için mekanın derinliği amaçlanarak banyo duvarları şeffaflaştırıldı. Müşterinin gezgin yaşam tarzını tam olarak yansıtması amacıyla merdiven holüne tasarlanan dünya haritası ev sahiplerinin gezdiği noktaları ve hedeflerini işaretlemesi amacıyla düşünüldü.

Details
Project Location: Antalya
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Yakup Bulgak, Yusta Bulgak
Ana Yüklenici: KST Mimarlık
Photography: Doğa Yusuf Dökdök
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2018
Total Construction Area: 199 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Kemal Serkan Tokis