Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Akzirve Strada Bahçeşehir Satış Ofisi İç Mekan Projesi

DB Architects tarafından mimari ve Şema Mimarlık tarafından iç mekan tasarımı yapılan satış ofisinin inşaatı 2016 yılında tamamlandı.

Şema Mimarlık, iç mimarlık tasarımını anlatıyor:

Satış Ofisi Projemiz İstanbul’un yoğun yerleşim alanı Bahçeşehir bölgesinde yer alıyor. Bölgede ki alışılmış konut yapılaşmasından fark yaratması amaçlanan mimari projenin satılacağı bu satış ofisini, yoğun bir müşteri trafiğini kaldırabilecek bir büyüklükte ve çalışma ve satış kültürünün değişmekte olan dinamiklerine göre yenilikçi bir üslupla tasarladık.

Projenin büyüklüğüne rağmen gelecekteki kullanıcıları yani daire sahiplerinin mimari ve iç mimari detaylara gösterilen özeni hissetmeleri için tüm mobilyaları ve aydınlatmaları proje için özel olarak tasarladık ve ürettirdik.

Yüksek tavanlı ve galerili modern binanın içinde kullanıcılarına konfor ve şıklığın bir arada sunulduğu, fonksiyonel olduğu kadar kendilerini özel hissettirecek alanlar yaratmak istedik.

Bunu gerçekleştirebilmek için dikey öğelerde saydam kitaplıkları, tekstil kaplı paravanlarla ve pirinç dekoratif öğelerle birleştirdik. Bu açık ünitelerle hem depolama ve sergileme işlevlerini hem de satış alanının görsel zenginliğinin arttırılmasını amaçladık.

Zaman içinde değişen ihtiyaçlara uygun çözümler bulunabilmesi için tüm mobilyaları serbest olarak yerleştirdik ve kullanıcılarına esneklik sağlayan alanlar bıraktık.

Malzeme ve renk kararlarında da zengin duruşlu seçimlere gittik. Kullanıcıların teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak sistemler düşündük.

Açık renk mobilyalar ve zemin mermeri projenin geneline hakim olurken koyu renkli seçimlerin hakim olduğu kafe bölümü ile bu mekanın dinamizmini ortaya çıkardık. 2 basamakla çıkılan bu bölümü zeminde siyah mermer kullanarak mekanın vurgusu haline getirdik.

Tüm bu malzeme ve estetik ve fonksiyonel arayışlarımız içinde çocukları da unutmadık. Onlara kendilerini sanki kendi evlerindeymiş gibi hissettirecek, kendi oyunlarını kurabilecekleri modern çatılar tasarladık.

Harita
Künye
Proje Yeri: Başakşehir, İstanbul
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Akzirve Gayrimenkul
Ana Yüklenici: Akzirve Gayrimenkul
Proje Yöneticisi: Efe Kısakürek, Saba Çömez, Merve Güler
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 2,424 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Elif Kınıkoğlu