Other Works
Similiar Projects

Vakıf Emeklilik

Udesign Mimarlık tarafından tasarlanan Vakıf Emeklilik ofis projesi İstanbul Ortaköy'de bulunuyor.

Ofis, projeyi anlatıyor:

Ortaköy’de bulunan ’Vakıf Emeklilik’ projesini tasarlarken ana çıkış noktamız; binanın içine girdiğiniz zaman eskisine göre çok daha davetkar, modern, yenilikçi, aydınlık ve renkli bir ofis tasarlamak olmuştur. Tasarım sürecinde bizlere yol gösteren pek çok faktör tasarımı etkilemiştir.

Öncelikle mevcut ve aktif kullanımı devam eden bir binanın içinde bir dekorasyon çalışması yapmanın pek çok zorluğu vardır. Fonksiyonlar yerlerini bulurken insanın ihtiyaçlarının, doğru ergonomi, ışık, iklimlendirme ve konforun sağlanması göz önünde bulundurulmuştur. Firmanın kurumsal yapısını yansıtan renkler ve grafikler ile kimliğini korurken; ahşap malzemeler, duvar, tavan ve genel alanlarda açık renkler ve oda bölümlendirmelerinde cam malzeme kullanılarak mekanın ferahlığını artırmak ve muhteşem manzarasının en gizli köşelerden bile izlenmesi, doğal ışığın mümkün olduğunca içeri alınmasını sağlamak amaçlanmıştır. Sıcak renklerle tanımlanmış ve canlandırılmış duvar, tavan ve zeminler firmanın canlı ve hareketli çalışma tarzını desteklemeye yardımcı olmuştur.

Her katta küçük sosyal alanlar, kolon aralarında ve duvarlarda niş şeklinde dinlenme noktaları, çay kahve ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanabileceği istasyonlar yaratılmış, ayakta ikili görüşme alanları oluşturulmuştur.

Çatı katında ve uzun koridorların oluştuğu katlarda açılı aydınlatma elemanları, görsel ve yönlendirme elemanları, akustik panolar, kayan cam ve mesh paneller kullanılarak tekdüzelik kırılmış, daha hareketli hacimler yaratılmıştır.

Map
Details
Project Location: Beşiktaş, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Vakıf Emeklilik
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Peyzaj Mimarlığı: Gülşen Bekdaş
Projcet Manager: Umut Uzuner
Mechanical Project: Udesign Mimarlık
Electrical Project: Doğuş Elektrik
Plumbing Project: Deconomi Mühendislik
Construction Site Manager: Mehmed Zahid Aras
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Total Construction Area: 2,500 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Umut Uzuner

İlknur Gülümoğlu

Gökçen Hotaman
Contributing Architect(s)
Emre Şahin
Mehmed Zahid Aras
Sinan Sancaktutan