+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Tolga Hazan

Tolga Hazan, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmasının ardından, Londra’ya yerleşerek Archi­tectural Association School of Architecture’da mimarlık alanında ikinci üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Akademik çalışmaları ile eş zaman­lı olarak, özellikle mimari proje yarışmaları üzerine pratiğini sürdüren, profesyonel kişilerle çalışma fırsatı bulmuştur. Mezun olmasının ardından, iki sene boyunca Hazan Mimarlık’ın Londra branch-ofisini yürüten Tolga Hazan 2014 yılında Ankara merkezli olarak çalışmaya başlamıştır.

Hazan Mimarlık bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Tolga Hazan’ın son dönem projeleri arasında yarışma projeleri başı çekmek­tedir. Tasarımları birçok ödüle ve mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Çağdaş mekansal tasarım, deneysel tasarım stratejileri, dijital prototip çalışmaları ve hacimsel felsefe başlıca ilgi alanları arasında yer almak­tadır. Çeşitli Mimari ve Tasarım temalı seminerlerde konuşmacılık yapmakta, akademik ve profesyonel jürilere katılım göstermekte olan Tolga Hazan, TOBB ETÜ Üniversitesi’nde ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yarı-zamanlı eğitim görevlisi olarak çalışmıştır.