+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

TED Üniversitesi C-D-E-F-G-H Blokları İç Mekan Tasarımı

TED Üniversitesi C-D-E-F-G-H Blokları iç mekan projeleri Craft312 studio tarafından tasarlandı ve inşaatı 2017 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İç mimari projeleri Craft312 studio tarafından yapılan TED Üniversitesi; 40.000 m2'lik alana sahip olan Amfi, Sınıflar, Toplantı Salonları, Ofis Zeminleri, Konferans Salonları, Kafeterya, Konferans Salonu, Fuaye Salonu, Kulüpler, Spor Merkezi, Kütüphane vb. gibi çok çeşitli mekan kurgularının olduğu bir yapılar bütünüdür.

Bu yapılar bütünü tarihsel olan ve eskiden kolej olarak kullanılan tescilli binaların Üniversite fonksiyonuna çevrilmesi hem de ek yeni binalar ile Üniversite’nin bir kampüse dönüştürülmesini içermektedir. Bu noktada tasarım kavramları geliştirilirken, kurumun tarihsel geçmişi ve geleceğe doğru modern adımlarla ilerlemesi üzerine yoğunlaşılmıştır.

Mekan kurguları çağdaş ve ilerici bir yol ile rafine üst düzey detay çözümleri ile birlikte artiküle edilmiştir. Mekanlar ileri teknolojik altyapı ile inşa edilmiş olup, deneyim açısından yeni bir tür modern vizyon önermektedir. Mekansal manipülasyonlarının eski ve yeni ile olan birleştirici ve aynı zamanda ayrıştırıcı özelliği tüm kampüs içerisinde kurgusal bir deneyimle kullanıcıya sunulmuştur.

TED Üniversitesi projesi 2017 yılında İç Mimari Tasarım alanında İtalya’nın Uluslararası platformda verdiği en önemli ödül olan A’Design Award ödülü almıştır.

Details
Project Location: Ankara, Çankaya
Project Type: Higher Education Building
Proje Tipi Grubu: Eğitim
Employer: TED Üniversitesi
Ana Yüklenici: TED Üniversitesi
Peyzaj Mimarlığı: Craft312 Studio
Photography: Craft312 Studio
Architectural Supervision: Craft312 Studio
Project Start Date: 2014
Project End Date: 2015
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 15,500 m2
Total Construction Area: 40,000 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Onur Karlıdağ

Deniz Ertek Karlıdağ