Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Teona Konutları

Güneş bahçesi anlamına gelen Teona, Ankara'nın yeni gelişen merkezlerinden Ümitköy'de 30 dönümlük bir arazide toplam 160.000 m² inşaat alanı ve 4 bloktan oluşan 533 dairelik bir konut projesi.

365 adet 4+1 daire 3 bloğu oluştururken, diğer blokta 2+1 ve 1+1 daireler yer alıyor. Her dairenin, manzaraya açılan rahat balkonları olmasına özen gösterilirken, yerleşim çözümlerinde daire sakinlerinin mekânlardan azami şekilde faydalanmaları amaçlandı.

İç mimaride kullanılacak malzeme seçimleri yurt içi ve yurtdışında uzun süren araştırmalar sonucunda ihtiyaçları en iyi karşılayan ürünlere yoğunlaşarak yapıldı. Daire iç mekanlarında ve ortak kullanım alanlarında kullanıcı talepleri de dikkate alınarak renk ve doku farklıklarına imkan veren, zaman içinde güncelliğini koruyacak, bakım ve temizliği kolay malzemeler ve detaylar tercih edildi.

Dış cephede, bina giriş hollerinde ve ortak alanlarda farklı tonlarda toprak renklerinde ve dokulu seramik paneller kendi yalınlıkları ile sade strüktürü yansıtan bir modülasyonla kullanıldı. 

İki farklı tipte sunulan 4+1 dairelerin her biri için 2 araçlık kapalı otopark ayrılmış durumda ve tüm araç trafiği yer altından ilerliyor. Böylelikle projenin özel peyzaj mimarisi de araç trafiğinden arındırılarak yayalara daha özgür bir alan bırakılıyor.

Satış ofisi ise geçici bir yapı olarak düşünülse de hem tasarımı hem malzeme seçimleri açısından, dairelerin tamamlanma sürecinde bölgede bir referans yapı olmaya aday.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ankara, Yenimahalle
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Kartallar
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 160,000 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Ayşegül Kapısız

Seda Köseer

Seda Dönmez

Hasan Sarıbaş