Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Başyazıcıoğlu Ofis Binası

Başyazıcıoğlu Ofis Binası, tüm Başyazıcıoğlu Şirketleri' nin idari bölümlerinin toplanacağı bir merkez ofis binası olarak tasarlanmıştır.

Bodrum kat, zemin kat ve dört ofis katından oluşan binanın tasarımında modern bir anlayış esas alınmıştır. Bodrum katında, ihtiyaca göre planlanmış kapalı bir otopark ve teknik alanlar yer almaktadır. Zemin kat ana girişin olduğu kattır. Üç cepheye sahip binanın ön ve arkadan olmak üzere iki adet girişi bu kattan sağlanmıştır. Katta giriş holü, resepsiyon, market, sergi alanları bekleme holu ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır.

1. ve 2. katlar ofis katlarıdır. Açık ofis olarak tasarlanmış olan bu katlardan, 1. kat tekstil bülümüne, 2. kat ise inşaat bölümüne hizmet edecek şekilde planlanmıştır. Ofis katlarında satış ve danışma, toplantı odası ve müdür odaları mevcuttur. 3. kat vip katı olarak planlanmıştır. Müdür odaları ve arşiv odaları bu katta çözülmüştür. 4. ve son kat ise yemekhane olarak tasarlanmıştır.

Binanın özellikle cephe tasarımında hareketli ve modern bir anlayış esas alınmıştır. Tüm katlarda yere kadar şeffaf camlar kullanılarak iç mekan ile dış çevrenin bir bütün olarak algılanabilirliğine önem verilmiştir. Binanın uzun yan cephesindeki sağır yüzeyler, alüminyum profil ızgaralarla kaplanarak hareketlendirilmiştir. İki kat yüksekliğindeki silikon cephe, modern ve sade bir saçakla taçlandırılmış ana giriş ve renkli cam panellerle hareket kazandırılmış olan ön cephenin sağır kısımları, açık renk kalesinterflex ile kaplanmıştır.

Cephede malzeme olarak şeffaf cam, kalesinterflex, alüminyum kompozit panel, mermer ve renkli cam paneller kullanılmıştır.

Künye
Proje Tipi: Ofis
İşveren: Almer Tekstil
Ana Yüklenici: Almer Tekstil
Statik Projesi: Uzun Yapı
Mekanik Projesi: Metsis
Elektrik Projesi: Sıla Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: Şubat 2011
Proje Bitiş Yılı: Şubat 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: Şubat 2011
İnşaat Bitiş Yılı: Temmuz 2012
Arsa Alanı: 300 m²
Toplam İnşaat Alanı: 1.500 m²

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit

Ertuğ Yenidemir

Özge Pehlivan
Yardımcı Mimar(lar)
Fulya Altan
Pınar Karaman
Diden Bebek