İlgili Projeler

Intime Info Teknoloji Ofisi

Teknoloji ve yazılım şirketi olan Intime Info şirketinin Akasya AVM Ofis bloklarında bulunan yönetim ofisi, 2021 yılında Gizem Şipkan Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

550 m2 lik yarım kat tek katlı çalışma alanında, gün ışığından maksimum derecede yararlanmak ve pozitif etkili çalışma alanı yaratmak tasarımın ana duygusu oldu. Yerleşim planı, Akasya Ofislerinin yuvarlak cephe ve kat planı formlarından dolayı, mekan bölümlemeleri en düzgün ve kullanışlı çıkacak şekilde planlandı. Planlama yapılırken, lineer bir koridor düzeninde, yönetici odaları cepheye bakacak sekilde düşünüldü. Teknoloji ofisinin yönetim kısmına özel tasarım yapıldığı için, ofisin giriş kısmında karşılama bankosu arkasına toplantı odası, onun sağ ve sol tarafına simetrik şekilde yönetici odaları cam bölmelerle ayrıldı. Açık çalışma alanları, ofisin daha sakin kısımlarında kurgulanarak çalışanlar için de rahat bir ortam yaratıldı. Açık çalışma alanlarındaki work-stationlar ve sandalyeler Bürotime’dan seçildi. Yönetici odasındaki mobilyalar Gizem Şipkan tarafından tasarlanıp, özel üretildi.

Ofisin giriş ve koridor kısımlarında zeminde beton taş görünümlü 90x90 lvt kullanıldı. Tüm camekan bölmelerdeki yönetici odalarında halı seçilerek zemindeki beton soğukluğu ile halı sıcaklığı arasında denge yakalandı. Teknoloji denildiğinde akla gelen lacivert ve mavi tonları aynı zamanda Infotime in marka rengi olduğundan dolayı, nötr giden renk tonlarına katılan ahşap ile ferah ve pozitif enerji olan bir atmosfer yakalandı.

Künye
Proje Yeri: Üsküdar, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Online Teknoloji ve Danışmanlık
Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: 2021
Toplam İnşaat Alanı: 550 m2

Pin It
Mimar

Gizem Şipkan