Other Works
Similiar Projects

Mars Lojistik

İstanbul Bağcılar'da bulunan Balance Güneşli iş kulesinde yer alan Mars Lojistik ofisi Udesign Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

1998’den bu yana uluslararası taşımacılık sektöründe lider firma olan Mars Lojistik’in merkez ofisi Balance Güneşli iş kulesindeki ofisinin tasarımı ve uygulamasını Udesign Mimarlık olarak tamamladık. Genel konseptimizi lojistik sektöründe kullanılan araçları gerek grafik ve görseller ile gerekse açık ofislerde kullandığımız NPI profiller, calaskarlar ve multi-fonksiyonel yazı tahtası-bölücü paneller ile destekledik. Firmanın uluslararası kimliğini kullandığımız malzeme ve renkler ile tasarımımıza yansıttık. Açık ofislerde hiyerarşik düzeni ve şirketin gizlilik politikasını korumak adına alçak bölücü paneller ile sağlandı. Binanın bize sağladığı yüksek tavanı ofislerde açık bırakarak ferah bir çalışma ortamını destekledik. Zeminlerde ise pvc ve katları tanımlayan farklı halılar kullanıldı.

Toplam üç katı birbirine bağlayan çelik konstrüksiyon merdiven uygulaması ile düşey sirkülasyonu kolaylaştırmayı amaçladık. Merdiven ve cephe arasında kalan alanı bir iç bahçe olarak değerlendirip, şirketin ilkelerinden biri olan doğallık ilkesini vurguladık. Ofis içi gün ışığından maksimum yararlanabilmesi adına cam bölücü sistemler ile mekanlar tanımlandı. Yönetici odalarında farklı tip halı ve masa grubu kullanılarak mekanın kimliğini vurgulamak istedik.

Map
Details
Project Location: Bağcılar, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Mars Lojistik
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Peyzaj Mimarlığı: Gülşen Bekdaş
Projcet Manager: Umut Uzuner
Structural Project: YMA Mühendislik
Mechanical Project: Çağrı Mühendislik
Electrical Project: Operatör Elektrik
Plumbing Project: Çağrı Mühendislik
Photography: Gürkan Akay
Construction Site Manager: Evren Erim
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Total Construction Area: 3,600 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Umut Uzuner

Bihter Erdem Okumuş

Yağmur Yetim
Contributing Architect(s)
Evren Erim
Ali Caner Seymen