+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Şişecam Genel Merkezi

Bakırküre Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Eylül 2016 itibari ile toplam üç blok olarak planlanan, 35.000 m² proje alanında 1.500 çalışana ev sahipliği yapan Şişecam’ın Genel Merkezi Tuzla’da bulunan İş GYO’da hayat buldu. Shell & Core tasarlanan projede bulunan üç blok, mevcut AVM’den sağlanan alanlarda ortak buluşma noktaları oluşturuldu, gerekli bağlantılar sağlandı. Binada bu anlamda ciddi fonksiyon ve organizasyon değişiklikleri gerçekleştirildi.

Bünyesinde birçok şirket bulunan Şişecam için sağlıklı ve esnek çalışma ortamına sahip 27.000 m² açık ofis alanında her birimin, her departmanın ortak ihtiyaçları belirlenerek bütün bu bileşenler ortak bir noktada buluşturuldu, ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretildi. Gün ışığından faydalanmak adına çalışma istasyonları cephe önlerine yerleştirildi. Ortak çalışma alanları paylaşıma açık ve herkesin ulaşabileceği şekilde, takım çalışmasına uygun yenilikçi bir kimlikle hayat buldu. Farklı toplantı biçimleri ve katılımcı sayılarına göre şekillendirilen toplantı alanları için 2.950 m² alan ayrıldı. Yaklaşık 2.000 m²’ye sahip sosyal alanlar çalışanların bir araya gelerek küçük toplantılar yapabilecekleri, sosyalleşebilecekleri fonksiyonlar ile desteklendi. Kitchenetteler, telefon kulübeleri bu amaca hizmet edecek şekilde tasarıma eklendi.

Donanımlı bir otomasyon senaryosuna sahip; çevre dostu, yeşil bir mimari anlayışın göstergesi olan LEED Sertifikası ile proje sürdürebilirliğini kanıtlar niteliğe ulaştı. 

Map
Details
Project Location: Tuzla, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Architectural Project Team: Çağan Geçdoğan, Çağri Dolapçi, Güntaç Harman, Hami Çorakçi, Ozan Gülmezler, İzlem Hasbutçu, Pelin Saybasili, Tolga Yetişmen, Vildan Hizlan, Volkan Şenen
Employer: Şişecam Düzcam
Ana Yüklenici: Bakırküre Mimarlık
Lighting Project: Lumina Aydinlatma, Bakırküre Mimarlık
Grafik Tasarım: Federation
Mechanical Project: Megamep, Acc Mühendislik, Turkuaz Mühendislik
Electrical Project: Egemen, Egasis Mühendislik
Acoustic Consultant: Connection Slalom
Photography: Gürkan Akay
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2016

Pin It
Architectural Offices
Architects

Gürhan Bakırküre

Mehmet Ay

Doruk Soyal