Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Haliç Hilton Garden Inn Hotel

Otel arazisinin Haliç'e bakan ön yüzü; Haliç'in Boğaziçi başlangıcı ve Kağıthane bitişine yönlenen iki farklı yöne sahip.

Projede Haliç'e bakan bu iki farklı yön yapının formunun oluşumunda dikkate alınmış. Tasarımda kentin topoğrafik olarak çok güçlü bir noktasında konumlanacak yapının; bölgenin bugün var olan olumsuz fiziki koşullarını değiştirmeye öncü mimari ürünlerden biri olması amaçlanmış.

Ana formun kademelendirilmesi ile manzaraya dönük oda sayısı maksimize edilmiş. İşletme konseptindeki tek tip odaların; kütlelerdeki titiz konumlandırılması ile odaların değişik manzara noktalarına yönlenmesi ile birbirlerinden "farklılaşma"sı sağlanmış. Bu sayede 214 oda kapasiteli otelin odalarının %93'ü Haliç manzarasından faydalanabiliyor. Batıya dönük cephelerde güneş kontrolü elemanları kullanılarak cephe hareketliliği sağlanmış. Ana kütleler arasında kalan açık alanlar ise restaurant, giriş avlusu ve bahçeler gibi farklı işlevlerle değerlendirilmiş. Otelin ana girişinin yer aldığı katta; resepsiyon,restoran,lobby bar, jimnastik salonu,100 kişi kapasiteli 2 adet seminer salonu, fuaye ve 4 adet toplantı salonu yer alıyor.

Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Otel / Motel
İşveren: Amplio İstanbul Hotel Yatırım
Proje Başlangıç Yılı: 2008
Arsa Alanı: 17.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Cuma Evren Yıldırım

Erhan Yıldız

Seçil Yavuz