Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Mektebim Okulları Kartepe Kampüsü

Proje alanı; Kocaeli Kartepe’de, kentin yeni gelişmekte olan bir bölgesinde yer almaktadır. Adapazarı-İzmit karayolu ve Anadolu otoyolu ile çevrelenmiştir.

Proje, ofis ve okul işlevlerini içinde barındıran iki ayrı bloktan oluşmaktadır.

Oldukça işlek karayoluna bakan cephede 5 katlı bir ofis binası, konut bölgesi ile otoyol arasında kalan tarafta ise okul bloğu konumlandırılmıştır.

Zemin katında asma katlı dükkanların bulunduğu, üst katlarda ise farklı büyüklükte ofis alternatifleriyle öne çıkan ofis bloğu, cephesindeki modüler cephe elemanları ile zenginleştirilmiştir.

9.600 m2 kapalı inşaat alanına sahip Mektebim Okulları Kartepe Kampüsü projesi, işverenin ihtiyaçları ile birlikte temel kullanıcı olan öğrencilerin de etkin olarak kullanabileceği, kültürel ve sportif olanakları ile birlikte eğitim-öğretimini sürdürebilmesinin sağlanması ana fikrini temel alan bir anlayışla tasarlanmıştır.

Her okul grubunun birbirinden bağımsız girişleri, sirkülasyon alanları tasarlanmıştır. Aynı zamanda okulun iç avlusunda açık bir tören-etkinlik meydanı da düşünülmüştür. Yapıda 350 kişilik bir konferans salonu, 6 adet laboratuvar, 350 m2 kapalı spor salonu ve yüzme havuzu bulunmaktadır.

Dış cephede kullanılan doğal taş, perfore sac kaplama saçaklar, ahşap görünümlü ve renkli paneller ile okul binasında modern ve sıcak bir görünüm elde edilmiştir.

Künye
Proje Yeri: Kartepe, Kocaeli (İzmit)
Proje Tipi: Lise / Ortaöğretim, İlkokul
Proje Tipi Grubu: Eğitim
İşveren: Mektebim Okulları
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2018
Arsa Alanı: 10,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 22,900 m2

Pin It
Mimar

Özdihan Gökçe

Ceyda Gökmen

Ece Derilgen