Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Mektebim Okulları Talas Kampüsü

Proje alanı Kayseri Talas’da, yoğun bir konut bölgesinde bulunuyor.

Tasarım ekibi, projeyi anlatıyor:

Arazinin  güney kenarına linner yerleşen binada; derslikler kuzey ve güney yönlerine yerleştirilmiştir. Merkezindeki iç avlu sayesinde ortak sirkülasyon ve teneffüs alanlarının doğal ışık ve hava alması sağlanmıştır.

Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise yapıları ile sosyal ve kültürel birimleri''''''''nden oluşan ve 9850 m2 kapalı inşaat alanına sahip Mektebim Okulları Talas Kampüsü projesi, işverenin ihtiyaçları ile birlikte temel kullanıcı olan öğrencilerin de etkin olarak kullanabileceği, kültürel ve sportif olanakları ile birlikte eğitim-öğretimini sürdürebilmesinin sağlanması ana fikrini temel alan bir anlayışla tasarlanmıştır.

Her okul grubunun birbirinden bağımsız girişleri, sirkülasyon alanları tasarlanmıştır. Aynı zamanda okulun ön girişinde, açık bir tören-etkinlik meydanı da düşünülmüştür. Yapıda 320 kişilik bir konferans salonu, 6 adet laboratuvar, 300 m2 kapalı spor salonu ve yüzme havuzu bulunmaktadır.

Dış cephede kullanılan doğal taş kaplama, renkli doğramalar ve çatı pencereleri ile binaya renk ve hareket katılmış, binanın yatay etkisi artırılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Kayseri, Talas
Proje Tipi: Lise / Ortaöğretim, İlkokul
Proje Tipi Grubu: Eğitim
İşveren: Mektebim Okulları
Ana Yüklenici: Şimşek Elekronik İnşaat
Statik Projesi: SER YAPI DENETİM
Mekanik Projesi: SER YAPI DENETİM
Elektrik Projesi: SER YAPI DENETİM
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Arsa Alanı: 4,002 m2
Toplam İnşaat Alanı: 9,850 m2

Pin It
Mimar

Özdihan Gökçe

Ceyda Gökmen

Şeyma Arkan

Ece Derilgen