+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Sheraton Grand Samsun Hotel

Sheraton Grand Samsun Hotel'in iç mekan tasarımı Kreatif Mimarlık tarafından yapıldı.

Kreatif Mimarlık projeyi anlatıyor:

Samsun şehrine prestijli bir otel kazandırmak isteyen Tanrıverdi Holding, aynı zamanda şehre değer katacak bir mekan üretme isteğiyle marka olarak Sheraton otel zinciri ile çalışmaya karar verdi.

Tanriverdi Holding, havalimanından Samsun’a uzanan sahil şeridinde yer alan otelin iç mekan tasarımını, turizm tesislerinde tecrübeli İstanbul merkezli Kreatif Mimarlık ile çalıştı.

Kreatif Mimarlık yapının beş yıldızlı bir otelin tüm ihtiyaçları ve Sheraton Oteller zincirinin standartlarını gözeterek fonksiyonel ve mekânsal organizasyonunun yanı sıra  tüm estetik kararları da işverenle koordineli bir şekilde ele aldı.

26 katlı 40.000m² kapalı alana sahip otelde yatak katları, genel alanlar ve dış mekanlar sıcak ve konforlu bir atmosfer yaratacak şekilde bütüncül bir anlayışla tasarlandı. 221 oda kapasitesine sahip otelin iç mekan yerleşimi, konaklama fonksiyonuna ilave olarak, Samsun’daki kongre ve balo gibi etkinliklere uygun olarak planlandı. Bu sayede Samsun şehri, kongre ve önemli etkinlikler için yeni bir mekan kazanmış oldu.

Otelde SPA, açık ve kapalı havuz ve spor salonunun yanı sıra Kahvaltı Salonu,  Fener Restaurant, Bar gibi yeme - içme mekanları da bütüncül tasarım konseptine uygun olarak otel mimarisi konusunda uzmanlaşan Kreatif Mimarlık tarafından tasarlandı.

Yatak odalarında Samsun temalı fotoğraflar tercih edilirken, malzeme ve mobilya seçimlerinde Sheraton Konsepti göz önüne alınmış olup, malzemelerde doğal ahşap kullanılırken, hareketli mobilyalarda pastel renkler seçildi.

Map
Details
Project Location: Samsun, İlkadım
Project Type: Hotel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
Employer: Tanrıverdi Holding
Photography: Yercekim Mimari Fotograf
Project Start Date: 2013
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2015
Total Construction Area: 42.000 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Nesrin Asal

Fatma Savgan

Özlem Kayserilioğlu