Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ping & Optimedia Ofisi

Aynı kuruma bağlı farklı iki firmanın, 980 m²' lik alanı ortaklaşa paylaşması ile şekillenen bir ofis projesidir.

Medya araştırma şirketi olan "Optimedia" 36 kişilik; digital ajans olan "Ping" ise 70 kişilik kadrosu ile bu mekanda yer almaktadır.
Ofis katının merkezinde yer alan ve her iki firmanın ortaklaşa paylaştığı giriş holü; şirketlerin kurumsal renklerinin vurgulandığı minimal bir tasarım diliyle biçimlendirilmiştir.

Giriş holünün solunda yer alan "Ping" e ait ofis bölümünde, en dikkat çeken mekan toplantı odasıdır. Yaratıcı fikir ve düşüncelerin doğduğu ve şekillendiği bu mekan, tohum formundan esinlenilerek oluşturulmuştur. Ilave olarak, iç mekanda fikir ve duyguları kışkırtan, aynı zamanda firma kurumsal rengi olan kırmızı, dominant bir unsur olarak kullanılmıştır. Zeminde seçilen koyu renge tezat olarak, toplantı odasının dış çeperi açık rengi ve doğallığı sebebi ile "dişbudak" cinsi ahşap ile kaplanmıştır. Mekanın tüm yüzeyleri, 3 boyutlu modelleme programları vasıtası ile atelye ortamında imal edilmiş, şantiyede sadece kurulum gerçekleştirilmiştir. Ofisin tümü açık ofis düzeninde ve oldukça esnek bir yapılanmaya izin verecek şekilde planlanmıştır.

Giriş holünün sağında yer alan "Optimedia" bölümünde ise ziyaretçileri imaj duvarı karşılar. Firma kurumsal kimliği ve yapılan işler ile ilgili fikir veren bu duvar, aynı zamanda çalışma alanı ile ziyaretçi kullanımını birbirinden ayırmaktadır. Doğal ışık kullanımı ve havalandırma gereksiniminden dolayı, toplantı odaları ve yönetim birimleri bina çeperinde; açık ofis alanı ise ofis mekanının merkezinde planlanmıştır. Ayrıca tüm ofis katındaki açık ofis ve ortak hacimler, açık tavan olarak planlanarak, ofis alanlarındaki görsel algı derinliği arttırılmış ve ferah iç mekanlar oluşturulmuştur.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Ofis
İşveren: Ping & Optimedia
Ana Yüklenici: OSO Mimarlık
Fotoğraf: OSO Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 980 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Okan Bayık

Serhan Bayık

Ozan Bayık