Other Works
Similiar Projects

D&R Genel Müdürlük Ofisi

D&R Genel Müdürlük Ofisi'nin iç mekan projesi OSO Mimarlık tarafından 2015 yılında tamamlanmış.

OSO Mimarlık, projeyi anlatıyor:

D&R Genel Müdürlük ofisi, 2200 m²’ lik ofis alanı ile İstanbul – Mecidiyeköy’ de yer almaktadır. 190 kişilik personel kadrosuna sahip ofis mekanı, benzer plan şemasına sahip toplam 3 katta yer almaktadır. Oldukça “compact” ve yoğun bir ihtiyaç programı doğrultusunda tasarlanan mekanlar; bu yoğunluğu azaltmak için genel anlamda açık ofis kurgusunda planlanmıştır. Firmanın faaliyet gösterdiği iş sektörü; kültür, sanat ve eğlence konseptlerinde; kitap, müzik, elektronik ve oyuncak dünyasına ait tüm ürünlerin hem internet ortamında, hem de parekende satışını kapsamaktadır. Bu çerçevede dijital ortam ile entegre, oldukça genç ve dinamik bir personel kadrosuna sahiptir.

Bu noktadan hareketle oluşturulan iç mekan konsept kurgusu, ofisin genel karakteri ve personel profili ile örtüşecek şekilde tasarlanmıştır. Bu doğrultuda benimsenen modern ve çağdaş tasarım dili, renk kullanımı ile harmanlanarak; iç mekanlara canlılık ve dinamizm kazandırılmıştır. Ayrıca ofisin giriş holünde, kullanıcı ve ziyaretçilerin marka hakkındaki ilk izlenimlerini şekillendiren bir resepsiyon duvarı ve bir banko yer almaktadır. Bu duvar ve bankonun tasarımında, firmanın sattığı ürünlerin asıl yoğunluğunu oluşturan kitaplar ve dolayısı ile harflerden esinlenilmiştir. Genel yerleşim kurgusunun açık ofis düzeninde planlandığı ofiste, sosyal aktivite alanları açık ofise entegre edilmiştir. Bu sayede ofis içi iletişimin arttırılması ve yaratıcı fikirlerin tetiklenmesi teşvik edilmektedir.  

Genel anlamda; tasarlanan bu ofis mekanının, kendi firma kimliği - faaliyet alanı ve kullanıcı profili ile örtüştürülmesi ve entegrasyonu temel tasarım problematiği olarak belirlenmiş; dolayısı ile mekana, aidiyet hissi kazandırılması hedeflenmiştir.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Şişli
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Doğan Holding
Ana Yüklenici: Elit Yapı
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2015
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2015
Total Construction Area: 2.200m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Okan Bayık

Serhan Bayık

Ozan Bayık

Kardelen Alptekin

Tuğba Kılınç